Як часто ви не знаєте, що робити, зайшовши в ліфт з керівником чи колегою? Промовчати чи завести розмову? Як себе поводити? Не варто хвилюватися, бо існують правила ліфтового етикету, про які ми розповімо далі.
Поважна поведінка
- Не забувайте вітатися і посміхатися, входячи до ліфта. Це не тільки налаштує на позитив пасажирів, а й знижує рівень напруги, який виникає при раптовій зустрічі.
- Буде ввічливо завести невеличку розмову на загальні теми, наприклад, спитати про погоду чи висловити свої думки. Якщо в ліфті їде ваш колега це чудова нагода поспілкуватися про роботу чи проєкт у неофіційних обставинах. Таке неформальне спілкування сприятиме позитивній робочій атмосфері та покращенню робочих відносин.
- Якщо людина не йде на контакт, не варто нав’язувати спілкування – будьте ввічливими та промовчіть. Іноді мовчання – це золото.
Найкращі практики підтримання позитивного етикету в ліфті
Цей перелік правил поведінки в ліфті актуальний не тільки для офісу, а й в цілому для всіх випадків:
- поважайте особистий простір кожного пасажира – не притуляйтесь та не стійте занадто близько, витримуйте дистанцію наскільки це дозволяє простір ліфта;
- уникайте гучних розмов – не треба кричати, проте й занадто тихо говорити теж не варто;
- притримайте двері людям, що запізнюються чи мають фізичні обмеження в пересуванні;
- не використовуйте різкі парфуми та пам’ятайте про жувальну гумку після їжі;
- не розмовляйте телефоном, коли їдете в ліфті, краще завершити розмову і зателефонувати, коли вийдете.
Роль роботодавців у просуванні ліфтового етикету
Керівник компанії – найкращий приклад поведінки. Саме тому керівникам відділів, топменеджерам слід демонструвати своїм підлеглим правила ліфтового етикету. Можна зробити нагадування з головними правилами та розмістити їх в ліфті.
Негативні наслідки поганого етикету у ліфті
Здавалося б така незначна частина дня, як поїздка в ліфті без дотримання правил етикету може суттєво вплинути на роботу цілої команди! Хтось не потримав двері та поїхав один, хтось не привітався – це дрібні фактори можуть сіяти негативні відчуття в колективі. Натомість це може призвести до гніву, небажання допомогти чи нерозуміння в команді. Уникнути цього «сніжного кома» та підвищити продуктивність можна просто звернувши увагу на поведінку людей в спільних просторах, таких як ліфти.
Сподіваємося, що змогли допомогти вам звернути увагу на такий незначний, проте дуже важливий момент в роботі офісу і команди, як ліфтовий етикет. Окресливши прості та зрозумілі правила, ви досягнете ефективної роботи всього колективу.
Джерело: www.kitlift.com.ua