Як нові технології змінять наш світ? (ФОТО, ВІДЕО)

32
0

В Культурно-мистецькому центрі Національного університету "Києво-Могилянська Академія" 27 травня відбулася лекція відомого фізика, одного з авторів теорії струн, активного популяризатора науки та ведучого наукових програм на каналах Discovery, BBC і Science Channel Мічіо Каку.

В лекції на тему "Фізика майбутнього" Каку розкрив своє бачення розвитку майбутнього нашого суспільства, а також розповів про технології, які тільки-но починають входить в наш ужиток, а за кілька десятків років ми просто не зможемо без них існувати. 

1. Internet Glass. Велику увагу доктор Каку приділив цим гаджетам, описавши усі можливості, які стануть доступні користувачеві. Він бачить дуже інноваційним те, що за допомогою окулярів доповненої реальності можна буде робити. Це і розпізнавання облич, і проведення відеоконференцій, і купівля різних товарів після сканування їх по QR-коду, перегляд фільмів та інші особливості, які нині доступні за допомогою звичайного ПК. На думку Каку, звичний для користувача комп'ютер перенесеться в інше середовище і увесь час інформація буде у нього перед очима. Як відомо, Google вже випустив першу партію своїх окулярів Glass, але поки що для тестерів. У масове виробництво окуляри доповненої реальності мають надійти вже наступного року. Проте, за словами доктора Каку, такий гаджет буде дуже популярним вже через десяток років і буде чи не у кожного.

2. Оцифрувати все. Незабаром усе буде оцифровано: гроші, навчання, медицина, увесь світ перейде на цифру. На думку Мічіо Каку, коли світ повністю перейде на електронні гроші, це зробить наше життя набагато простішим. Так, наприклад, розрахуватися в будь-якому магазині можна буде за допомогою мобільного телефону. Музику та кіно більше ніхто не купуватиме у звичайних магазинах. Вона повністю перейде в "цифру" і все можна буде придбати в інтернеті.

"Одна за одною індустрія оцифровується. Це робиться для того, щоб зробити наше життя дешевшим та простішим. Усе це робиться для нашого комфорту", - говорить Мічіо Каку.

Говорячи ж про перехід медицини в цифру, Каку пропонує порозмірковувати, наскільки це складно.

За його словами, настане ера чіпів. Чіп може бути настільки маленьким, що його можна буде вставити до будь-якого органу і отримувати з нього інформацію. МРТ-машини будуть розміром із валізу, а ще можна буде отримати записи свого генома. Вирощування ж частин людського тіла стане масовим.

"Ми вирощуємо усі більше і більше органів. Наступною буде вирощено печінку. Усі алкоголіки, що є сьогодні в залі, випийте сьогодні і ми, вчені, будемо сподіватися, що виростимо печінку до того, як ваша розпадеться", - жартує доктор Каку.

3. Інтерактивне спілкування з голограмами. У найближчому майбутньому фізична присутність людини замінюватиметься її голограмою. Відеозв'язок зробить великий крок уперед. Наприклад, пояснює Мічіо Каку, гортаючи слайди, можна буде викликати лікаря і його голограма з'явиться у вас на стіні. Ви зможете отримати консультацію, навіть не виходячи з будинку. Так само ви зможете зв'язатися з юристом і отримати певні поради стосовно свого питання.

"Робо-юрист з'явиться на ваших шпалерах і майже безкоштовно дасть вам консультацію", - описує Каку можливості нашого найближчого майбутнього.

Зазначимо, нещодавно в Microsoft заявили, що збираються схожу функцію запустити в Skype.

4. Авто майбутнього. На декількох слайдах Мічіо Каку показав, як виглядатимуть наші автомобілі вже через 8 років. Головна тенденція, що очікує людей у майбутньому – це авто без водія. Прямо з автівки можна буде купити в інтернеті музики, чи замовити квитки на літак, чи взагалі "закупитися" у продуктовому магазині. Все ж буде реалізовано за допомогою просунутого портативного пристрою, вмонтованого в машину. Авто без водія використовуватимуть GPS, радари та спеціальні чіпи. Каку поділився досвідом, що йому вдалося покататися на схожій машині, яких на часі ще дуже мало.

"Слово "комп'ютер" та слово "автокатастрофа" зникнуть з нашої мови після того, як світ користуватиметься такими авто", - ділиться Каку.

3D-принтері. І взагалі, кожен вдома зможе створити свою міні-фабрику.

Зазначимо, нині на таких принтерах науковці успішно друкують людські органи, а "просунуті" юзери - зброю.

6. Ідеальний капіталізм. На думку Каку, усе це веде людство до ідеального капіталізму.

"Сьогодні капіталізм засновується на попиті та пропозиції. Але у звичній схемі немає точності. Ви насправді не знаєте, скільки коштує товар. В майбутньому, коли ви прийдете до магазину, ви точно знатимете, хто має найдешевший продукт, а хто найкращий. Який прибуток отримає компанія, ви будете знати усе. Якщо ви компанія – ви будете знати, хто купує ваш продукт, у вас будете багато даних про вашого клієнта. За досконалого капіталізму брендування стає найбільш важливим. Усі знають усе про будь-що. Це називається ідеальний капіталізм", - ділиться доктор Мічіо Каку.

7. Підключення мозку до комп'ютера. Мічіо Каку трохи зупинився на цій теми, розповівши, що у дослідженні мозку сьогодні з'явилися нові горизонти. Світові лідери виділяють усе більше і більше коштів на програми, головним завданням яких стане підключення мозку до комп'ютера.

На прикладі повністю паралізованого чоловіка, Мічіо Каку розповів, як можна таку людину зробити життєздатною. Науковці вставили в його мозок чіп і підключили до комп'ютера. Тепер він може подорожувати в інтернет, відповідати на електронну пошту, писати листи, гратися у комп'ютерні ігри, контролювати свій візок і керувати домашніми приладами. Тобто він може робити усе те, що робить звичайна людина.

Так само до комп'ютера під'єднаний і мозок відомого науковця сучасності Стівена Хокінга.

8. Боротьба зі старінням. "Ми тепер починаємо розуміти процес старіння. Це побудова клітинних помилок. Гени контролюють процес старіння. Але чи знали ви, що деякі тварини живуть вічно? Вірите ви чи ні, але деякі тварини живуть так довго, що ми навіть не можемо виміряти тривалість їхнього життя. Наприклад алігатори, крокодили живуть вічно. Ви скажете: "це дурниця і вони живуть 70 років". Але ніхто насправді не бачив старого алігатора чи крокодила. Ми на 98% ідентичні до шимпанзе. Лише декілька генів відрізняють нас від них. Дуже скоро ми знайдемо гени, які контролюють процес старіння і зможемо змінювати їх", - поділився Каку.

Резюмуючи свій виступ про технології, які дуже скоро змінять наш світ, доктор Мічіо Каку сказав, що "майбутнє – це ми і наші можливості".

"Майбутнє – це великий потяг, який їде по рейках. Деякі люди кажуть: "Я надто старий, щоб у нього сідати. Я не можу цього навчитися", але молоді люди вважають інакше: "Це мій потяг, це моє майбутнє. Я хочу бути машиністом, я хочу вести цей потяг, тому це моя доля, це моє майбутнє", - резюмував Каку.

Частину цього ролику було продемонстровано під час лекції Мічіо Каку в Києві.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також