Щасливе дитинство — це дитинство з велосипедом. Катаючись на ньому, дитина вчиться тримати рівновагу, зміцнює м'язи та суглоби, розвиває витривалість і, що найголовніше, отримує заряд бадьорості та позитиву.
Регулярні велопрогулянки позитивно впливають на здоров'я малюка, сприяючи формуванню правильної постави та попереджаючи появу проблем із диханням та серцево-судинною системою. Про те, як вибрати дитячий велосипед і не помилитися з покупкою, розповідаємо в цій статті.
Дивимося на тип велосипеда
Можна виділити три основні варіанти:
- Триколісні моделі — це перший транспорт малюка, в який він пересідає з коляски. Відрізняються стійкістю, наявністю ременів безпеки та батьківської ручки, за допомогою якої дорослі контролюють рух дитини. Рекомендований вік — приблизно до 3-4 років.
- Двоколісні велосипеди зі страховими колесами — вдалий вибір для дітей, які хочуть навчитися їздити «як дорослі». На них вже потрібно тримати рівновагу, але у разі помилки бічні коліщатка запобігають падінням і травмам. Рекомендований вік — приблизно від 4-5 років та до моменту, поки дитина не навчиться впевнено кататися.
- Стандартні двоколісні моделі підходять дітям, які вже вміють тримати рівновагу та добре керують транспортом. Вони схожі на дорослі велобайки, не мають страховки та відрізняються стильним дизайном.
Уточнюємо зріст малюка
Головне правило: велосипед необхідно підбирати строго відповідно до зросту дитини. На дуже маленькій моделі малюку буде незручно (не розпрямити ноги), а на занадто високій він просто не дотягнеться до педалей. Виробники завжди вказують, на який ріст розрахований велобайк. Наприклад, розмір рами XS підійде дітям зростом 130–155 см, а 3XS — малюкам зростом 105–135 см. Допустимий запас — 10–15 сантиметрів, але не більше. Крім розміру рами, важливо дізнатися і діаметр коліс — чим вище дитина, тим більшими вони повинні бути. Колеса для найменших зазвичай не перевищують 7-8 дюймів, а на велобайках для підлітків вони можуть досягати «дорослих» параметрів — 20–24 дюйми. Великі добре поводяться за містом, маленькі забезпечують відмінну маневреність.
Порівнюємо моделі, що сподобалися
Визначившись з типом велосипеда та його розміром, переходьте до порівняння відповідних моделей. Рекомендуємо вивчити такі параметри:
- Тип гальм. Найзручнішою вважається комбінація ободних або барабанних гальм разом із ручними. Велобайки для найменших додатково оснащуються ножним гальмом.
- Кількість швидкостей. Чим доросліша дитина, тим цікавіше (і безпечніше) їй «поганяти» велодоріжками на хорошій швидкості.
- Комплектація та дизайн. У триколісних моделях у комплекті можуть бути батьківська сумка, кошик для іграшок, прикраси для керма та багато іншого. Моделі для старших дітей аскетичніші, проте і в них є стільки відмінностей, що розбігаються очі. Обов'язково порадьтеся з дитиною і запитайте, який велосипед їй більше подобається.
Тепер ви знаєте, як вибрати дитячий велосипед і не помилитися з покупкою. Бажаємо успіху!