Як обрати зимове спорядження?

15
0

Активний відпочинок взимку — чудова можливість перезавантажити організм, отримати нові враження та емоції.

Щоби похід взимку пройшов ідеально, важливо правильно обрати одяг та екіпірування. Про це йдеться в нашому короткому огляді. Почнемо з найважливішого – одягу.

Яким має бути одяг для зимового відпочинку?

Можна обрати найкрутіший намет та зручний наплічник, проте неправильно вибрати одяг, як наслідок — мерзнути чи пітніти. Одяг для активного зимового відпочинку має: бути зручним, не обтяжувати, не сковувати рухи, добре зберігати тепло.

Щоби забезпечити ці вимоги, одяг обираємо за принципом багатошаровості:

  • базовий шар — відводить вологу;
  • шар утеплення;
  • верхній шар, котрий захищає від опадів і вітру.

Розберемося детальніше. Базовий шар, що відводить вологу, складається зі спідньої білизни — це може бути звичайна спортивна чи термобілизна. Сюди належать топи, труси чи спортивні шорти. В тривалі походи важливо правильно обирати навіть спідню білизну: вона не повинна натирати чи тиснути.

Обов'язковою є термобілизна — вона відводить від тіла вологу та підтримує комфортний рівень температури. Найкраще обирати два різновиди термобілизни: для тривалих переходів та сну.. Найкраще обирати термобілизну з тканини щільності, котрий відповідає інтенсивності вашого руху. Коли ви підіймаєтеся вгору, комфортніше в тонкій термобілизні, а якщо ви рухаєтеся з невеликим набором висоти, краще обирати термобілизну середньої щільності.

Шар утеплення, відповідно, необхідний для утримання тепла. Для цієї мети використовуються фліски, утеплені кофти та штани. Флісова кофта — це універсальний варіант, адже вона легка, тонка, гарно зберігає тепло та не парить.

Утеплені штани — для ніг під час активного руху потрібно менше утеплення, ніж верхній частині тіла, тому можна обійтися тільки термоштанами. Якщо вам здається, що ви змерзнете, можна взяти запасні штани з собою.

Верхній одяг — куртка, парка чи вітровка, залежно від клімату. Міряйте куртку вже на одяг, адже ви будете одягати її на термобілизну та середній шар (фліску чи кофту).

Як утеплити ноги в зимовому поході?

В зимовий похід слід обирати тепле взуття, трішки більшого розміру, адже тісне взуття не буде гріти, між ним та шкарпетками має залишатися прошарок повітря.

Оптимальним варіантом для зимових походів є черевики — вони можуть бути трекінгові чи з кріпленнями для лиж.

Найкраще обирати черевики з мембраною та масивною підошвою — таке взуття менше та повільніше промокає. Утеплення для зимового походу не обов'язкове, адже без нього взуття швидше висихає. Проте ці поради загальні, тож вам варто опиратися на власні відчуття — якщо ви боїтеся замерзнути, краще брати черевики з не надто товстим шаром утеплювача.

Щоби в черевиках не було холодно, найкраще буде доповнити їх термошкарпетками. При такій комбінації ноги точно залишатимуться сухими та теплими.

Обрати зимове спорядження для будь-яких видів активності вам завжди допоможуть у магазині Terra Incognita.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також