Як оформити поліс ОСАЦВ онлайн?

12
0

Сьогодні в Україні паперовий варіант автоцивілки потихеньку «йде в минуле». Набагато швидше та зручніше оформити документ через інтернет.

Електронна версія офіційної страховки має таку ж юридичну силу, як і її звичний аналог. При цьому спостерігається відразу кілька переваг онлайн-документа.

Плюси ОСАЦВ онлайн

Замість того, щоб купити страховку звичайного формату, все більше клієнтів воліють оформляти її на спеціальних сайтах. Тут можна:

  • не поспішаючи вибрати найбільш вигідну пропозицію, порівнявши ціну послуги (надається великий перелік страхових компаній);
  • попередньо розрахувати вартість, вказавши необхідні параметри;
  • все оформити та сплатити, не виходячи з дому.

Такий документ:

  • не втратиш і не зашкодиш;
  • його збереження гарантовано до закінчення терміну дії (можна завантажити до додатку «Дія»);
  • вартість сертифіката зазвичай відсотків на 10 нижче, ніж у страхових офлайн агентів;
  • оформлення ОСАЦВ онлайн виключає шахрайство та негайно (відразу після заповнення заявки та оплати) вноситься до бази.

Під час зустрічі з поліцією достатньо мати при собі смартфон, де збережено електронний поліс.

Що необхідно пам'ятати при онлайн оформленні автоцивілки

Закон України №1961 IV (від 1.07.2004 р.) регламентує всі тонкощі обов'язкового автострахування. У лютому 2018 року з'явилася можливість оформляти ОСАЦВ через Інтернет. У березні 2019 р. нормативи використання електронного полісу з'явилися у Правилах Дорожнього Руху.

Купити страховку можна виключно у компанії, яка має спеціальну ліцензію. Вона має обов'язково бути учасницею МТСБУ (Моторно Транспортного Страхового Бюро України), що регулює діяльність подібних фірм.

Розпорядження Національного комітету фінансових послуг чітко регламентує суми компенсацій, передбачених полісом ОСАЦВ. З липня 2022 року вони становлять не більше:

  • 160 000 гривень за шкоду, заподіяну автомобілю та майну внаслідок ДТП;
  • 320 тис. грн. – за шкодою, заподіяною життю/здоров'ю потерпілих.

І головне: страхування автоцивільної відповідальності є обов'язковим для кожного власника авто. Відсутність цього виду документа спричиняє накладення штрафу у розмірі 425 – 850 гривень (залежить від обставин).

Процес оформлення онлайн-полісу в Україні

Немає більш простого та безпечного способу придбання страхового сертифіката, ніж його покупка через інтернет. Достатньо зайти на сайт маркетплейс-агрегатора Finscanner та скористатися інтуїтивно доступним навігатором, за допомогою якого можна:

  • розглянути найбільш привабливі пропозиції різних страхових компаній (є рейтингова таблиця);
  • ввівши необхідні дані у спеціальну форму, зробити розрахунок вартості автоцивілки;
  • заповнити заявку відповідно до стандартного запиту;
  • оплатити замовлення;
  • отримати документ на вказану адресу електронної пошти.

У разі труднощів, що виникли при оформленні поліса ОСАЦВ онлайн, можна знайти відповідь у розділі питань, що часто ставляться. Або отримати допомогу, зв'язавшись із службою підтримки. Усі необхідні контакти є на сторінках сайту.

Зміни у нормативах обов'язкового автострахування

З 1.07.2022 р. набули чинності деякі нововведення, спрямовані на збільшення фінансової захищеності водіїв авто:

  • на 30000 грн. більше стали максимальні виплати з покриття майнових збитків (було до 130 тис. – стало до 160 тис. гривень);
  • на 60 тис. – при заподіянні шкоди життю/здоров'ю потерпілих (було не більше 260 тис. – стало в межах 320 тис. грн.)

Також збільшилися розміри компенсацій під час оформлення особливого варіанту повідомлень страхових компаній (без виклику поліцейських під час дорожньо-транспортної аварії) — Європротоколу. Раніше такий варіант передбачав не більше 50 тис. грн. Наразі ця сума збільшилася до 80 тис. у національній валюті.

Оскільки сума передбачуваних виплат підвищилася, відповідно побільшала і вартість документа. Але різниця в старій та новій ціні не суттєва. Щоб купити поліс ОСАЦВ в онлайн-режимі, варто скористатися платформою Finscanner.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також