
Мобільний зв’язок в наш час досяг максимального покриття. Але ж є місцевості, де його якість значно нижча. Найякісніший сигнал знаходиться в великих містах, і там, де розташовані мобільні вежі.
Але є багато перешкод для сигналу. Це забудови, деякі матеріали стін та перекриття, підвали чи підземні установи. При великій відстані від базових станцій чи особливостях рельєфу мобільний зв’язок теж може порушуватись.
В таких ситуаціях використовується підсилювач мобільного зв’язку — пристрій, що значно покращує приймання сигналу. При виборі такого обладнання потрібно враховувати частотний діапазон оператора, площу покриття, наявний рівень зв’язку. Репітери поєднуються з зовнішніми та внутрішніми антенами, та створюють комплекс, здатний покривати великі площі приміщень.
Як працюють підсилювачі мобільного зв’язку?
GSM-підсилювач повторює та посилює сигнал, та розширює зону покриття зв’язку. Це доволі складний радіоелектронний пристрій, якій працює в поєднанні з радіочастотними кабелями та антенами. На встановлення приладу не потрібний дозвіл від мобільного оператора. Користувачі самі вирішують, чи потрібен їм репітер.
Важлива система підсилення включає такі елементи:
- сам репітер, що дублює сигнал;
- зовнішня антена для отримання імпульсу з вежі;
- внутрішня антена, яка розподіляє зв’язок в приміщенні;
- кабель для з’єднання цих трьох пристроїв.
Щоб запобігти перевантаженню пристрою, його оснащено автоматичним чи ручним налаштуванням ступеня посилення. Додатково можуть знадобитись сплітери — роздільники потужності, що рівномірно розподіляють сигнал між внутрішніми антенами.
Для якісного з’єднання всіх компонентів з кабелем потрібні високочастотні роз’єми. Грамотно сформована система забезпечує якісний зв’язок та стабільний мобільний інтернет.
Який репітер вибрати
Існує декілька видів підсилювачів, що виконують різні завдання. На вибір пристрою впливають наступні стандарти мережі:
- 2g — голосовий режим та надсилання sms повідомлень;
- 3g — використання обмеженого інтернету;
- 4g — комплексний підхід (зв’язок + мережевий серфінг);
- 5g є поки не доступною мережею для цієї сфери.
Якщо є невеликі перепони в міських умовах, то достатнім буде 2g режим. В складних обставинах роздивляйтесь варіанти 3g та 4g.
Наразі проблема покращення сигналу стоїть дуже гостро. Багатьом доводиться проводити час в бомбосховищах та підвалах. Тому є сенс обладнати такі приміщення підсилювачами сигналу, щоб забезпечити комфортний доступ до зв’язку та інтернету.