Як працюють бездротові маршрутизатори та як їх вибирати?

137
0

Хороші Wi Fi роутери забезпечують доступ в інтернет і високу швидкість передачі даних, а ще - стабільний сигнал.

При цьому до них можна підключити велику кількість комп'ютерів, смартфонів і інших клієнтських девайсів. У статті поговоримо про те, як працюють маршрутизатори (https://e-server.com.ua/aktivnoe-setevoe/marshrutizatory) і які їхні характеристики. Читайте, щоб вибрати оптимальний варіант для вашої мережі.

Принцип роботи вай-фай роутера

Щоб маршрутизатор почав давати доступ в інтернет, то до нього необхідно підключити кабель провайдера і / або USB-модем. Другий варіант можливий, якщо пристрій оснащений відповідним портом. Далі необхідно встановити Wi Fi роутера. Вона здійснюється згідно з інструкцією від виробника. Як правило, в пошуковий рядок браузера вбивається ай пі адресу пристрою (його можна відшукати в технічній документації, на коробці або на наклейці на корпусі). Потім вводяться дані для входу (за замовчуванням логін і пароль - admin) і в веб-інтерфейсі вже здійснюється настройка маршрутизатора на роботу з певним провайдером, а потім - і настройка вай-фай мережі.

Відзначимо, що до роутера можна підключатися не тільки по вай-фай, а й по кабелю. Після всіх налаштувань девайс встановлює з'єднання з інтернетом і «ділить» трафік мережі між усіма підключеними до неї клієнтськими пристроями.

Як вибрати роутер Wi-Fi?

Щоб купити модель, яка підійде для вашого будинку або офісу, орієнтуйтеся на 4 ключові характеристики:

  • Технологію підключення. Виробники випускають класичні маршрутизатори, які підключаються до інтернету по Ethernet-кабелю, але деякі пристрої оснащені додатковими портами для оптоволоконних підключень (SFP, SFP + інтерфейси) і підключення через 4G-модеми - для цього використовується порт USB. Також це уможливлює використання послуг двох провайдерів і створення резервного інтернет-підключення. До речі, в USB можна вставити зовнішній жорсткий диск або принтер. Це дозволить управляти пристроєм через вай-фай з ПК або зі смартфона.
  • Максимальну швидкість передачі даних. Йдеться і про проводове, і про бездротовому виході в інтернет. Вибору користувачів надаються моделі, оснащені 1-14 LAN портами зі швидкістю в 100 Мбіт / с, 1 і 2,5 Гбіт / с, а також 10 і 25 Гбіт / с. Що стосується вай-фаю, то в залежності від моделі вона може становити від 300 Мбіт / с до 4,8 Гбіт / с.
  • Частотний діапазон бездротової мережі. В основному, роутери підтримують діапазон в 2,4 або 2,4 і 5 ГГц. Дводіапазонні моделі популярнішим, так як дозволяють перемикатися на більш вільну частоту в 5 ГГц, що робить сигнал стабільніше і дозволяє уникнути втрати швидкості при великій кількості підключень. Є пристрої з 3 діапазонами - 2,4 / 5/5 ГГц, але вони коштують дорожче за інших рівних, тому поки не користуються таким попитом.
  • Антени. Має значення і тип виконання, і коефіцієнт посилення, і підтримка MIMO. Зовнішні антени - це зручно, оскільки їх можна направляти в потрібну сторону, від коефіцієнта посилення (дБи) залежить потужність сигналу, а MIMO дозволяє декільком антен одночасно передавати дані по одному каналу, що забезпечує якісний сигнал.

Має значення і бренд, під яким випускається роутер. Надійними є такі виробники маршрутизаторів, як D-LINK, Keenetic, Linksys, MikroTik, TP-LINK, Ubiquiti і ZyXEL.

На що ще важливо звертати увагу:

  • Потужність процесора і об'єм оперативної пам'яті - впливають на продуктивність.
  • Підтримку PoE - забезпечує одночасне електроживлення і передачу даних через одну виту пару.
  • Тип пристрою за способом установки - стандартний настільний чи надтонкий.
  • Функції - розподіл трафіку, обмеження швидкості для конкретних підключень, батьківський контроль, вбудований фаєрвол і т. п.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також