Як правильно підібрати керамічну плитку

24
0

На що звернути увагу під час вибору керамічної плитки. Як підібрати клей та затирання для укладання керамічної плитки.

Керамічна плитка, клей та затирання - три фактори успішного укладання

Керамічна плитка - матеріал надійний, міцний та надзвичайно легкий у догляді. Тому не дивно, що його найчастіше вибирають як покриття для підлоги та стін. Беручи до уваги вибір керамічної плитки на ринку будівельних матеріалів, важливо не загубитися у цьому різноманітті. Для цього варто трошки розібратися з видами плитки та супутніми матеріалами, необхідними при укладанні матеріалу.

Каталог компанії Мірад https://mirad.com.ua/catalog/keramicna-plitka містить плитку різноманітних видів, фактур та кольорів. Але, щоб зрозуміти, яку плитку вибрати, слід розібратися з умовами, за яких вона буде експлуатуватися, та основними характеристиками плитки.

Вибір керамічної плитки

Вся керамічна плитка виготовляється шляхом пресування суміші під високим тиском та випалом матеріалу у спеціальних печах. Саме завдяки цим процесам обробки глини, матеріал надзвичайно міцний та витривалий.

Керамограніт, кахель, клінкер - як вибрати потрібний?

Для цього варто розуміти, у чому тут різниця та яке призначення кожного виду керамічної продукції.

Кахель або керамічна плитка - різновид плитки, виготовленої з обпаленої глини. Може бути покрита глазур'ю чи ні. Але з цих видів кахлів - найменш міцний. Тому найчастіше використовується як настінне покриття всередині приміщень.

Керамограніт виготовляється із суміші глини з додаванням гранітної крихти, мінеральних домішок. При пресуванні утворений матеріал практично не містить часу, тому керамограніт надзвичайно міцний і універсальний продукт. Його можна використовувати як усередині приміщень, і при зовнішніх роботах.

Клінкер – різновид керамічної плитки. Це неглазурована плитка одинарного випалу. Для клінкеру використовують лише натуральний матеріал та натуральні барвники. Основна особливість виготовлення – технологія випалу при надвисокій температурі. Саме завдяки цьому клінкер дуже міцний і стійкий до стирання. Найчастіше цей вид керамічної продукції вибирають для зовнішніх робіт, оздоблення фасадів.

При виборі плитки важливо також визначитися із типом поверхні, тобто фактурою керамічної продукції.

Найпоширеніший варіант – матова плитка. Вона не покривається шаром глазурі при випіканні, тому її поверхня абсолютно не блискуча і слизька. Матова плитка має найвищі показники зносостійкості та довговічності. Тому найкраще підходить для покриття підлоги. Матова поверхня – відмінний вибір для підлоги у громадських приміщеннях, на терасі або просто для ванної кімнати. Вона безпечна та легка у догляді.

Наступний вид поверхні – глянсовий. Його особливістю є дзеркальний блиск. Досягається він завдяки покриттю обпаленої глини шаром глазурі, що запікається. Перевагою цієї плитки є її розкішний зовнішній вигляд. Це відмінний варіант для облицювання стін. На підлозі глянсового покриття уникають через його слизькість.

Рельєфна або структурна плитка має об'ємну поверхню, яка імітує різні матеріали: дерево, камінь, ліпнину. Таку плитку часто вибирають як декоративний елемент.

Лапатована і полірована поверхня, властива керамограніту, дещо схожі між собою за технологією виготовлення. У разі полірування зрізається верхній шар, і далі відбувається полірування поверхні спеціальними насадками до ідеального дзеркального блиску. У разі лаптованого керамограніту після зрізання верхнього шару теж відбувається полірування. Проте насадками, що поліруються вибірково, залишаючи матові ділянки. Полірований керамограніт виглядає особливо вишукано та ефектно. Відмінною особливістю його є те, що він завдяки поєднанню матових та глянсових ділянок не такий слизький, як звичайна глянцева плитка.

Особливості вибори клею та затирання

Затірка для плитки буває двох видів:

  • цементна,
  • епоксидна.

Цементна коштує набагато менше, вона легша у роботі. Однак така затирка поглинає вологу та жир, чутлива до впливу побутової хімії. Епоксидне двокомпонентне затирання має більше переваг. Вона стійка до вологи, тому найчастіше використовується у ванній кімнаті або кухні. Її недоліком є висока вартість та складність роботи.

Клей обирають залежно від призначення приміщення та умов його експлуатації. Це може бути:

  • універсальний клей,
  • посилений, для зовнішніх робіт,
  • для експлуатації у вологих приміщеннях (наприклад, саунах або басейнах),
  • для підлоги (рідкіший),
  • для прозорої плитки чи мозаїки, білого чи прозорого кольору.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також