Як прискорити достигання екзотичних фруктів в домашніх умовах

436
0

Екзотичні фрукти, які експортують в інші країни, частіше за все збирають не до кінця стиглими. Зумовлено це тим, що в такому стані вони краще переносять транспортування та здатні зберігатися до кількох тижнів.

Коли купуєш тропічні фрукти, може бути таке що плоду потрібно достигнути. Проте це не привід відмовлятися від бажання скуштувати щось нове. Ситуацію можна виправити, адже прискорити достигання тропічних плодів реально і зробити це можна навіть в домашніх умовах. Головне – знати певні хитрощі та способи взаємодії з різними типами фруктів. Розглянемо на прикладі найбільш популярних плодів в Україні, за інформацією магазину екзотичних фруктів CrazyBox.

Достигання манго

Це один з найбільш улюблених екзотичних фруктів не лише серед українців, а й в усьому світі. В стиглому вигляді манго дуже ароматне, соковите та солодке, поєднує в собі тропічні нотки та пікантний присмак хвої. Проте, коли плід незрілий, то він досить хрусткий та немає вираженого смаку або лише трохи кислий.

Зрозуміти чи стигле манго можна по текстурі. Достатньо трохи придавити плід. Якщо шкірка продавлюється, то фрукт можна їсти, якщо ж ні, то краще покласти його на достигання. В цьому допоможе паперовий пакет. В нього треба покласти манго та залишити так на день чи кілька, перевіряючи регулярно стиглість. Також можна залишити без пакету при кімнатній температурі в темній шухлядці. І також не забувайте перевіряти кожного дня стиглість.

Папайя: умови для достигання

Цей фрукт нагадує по смаку диню. Він солодкий, соковитий та ароматний. Але ці риси притаманні лише стиглому плоду. В зеленому вигляді папайя нагадує гарбуз та немає вираженого смаку. Аби виправити ситуацію можна залишити плід в кімнаті на 2-3 дні. Оптимальна температура при цьому має досягати 23-28 градусів.

Зрозуміти, що фрукт готовий до споживання можна за кількома признаками:

  • вираженим ароматом, який відчувається через шкірку;
  • м’якою текстурою. Щоб перевірити, достатньо надавити на плід, це відчувається навіть крізь шкірку;
  • кольором. Папайя Холланд стає жовто-помаранчевого кольору, іноді на ній можуть бути невеликі зелені плями. А на Кхакдам, яка зазвичай темно-зелена, з’являється помаранчевий рум’янець.

До речі, папайю можна їсти і в зеленому вигляді, але вже не як фрукт, а як доповнення до овочевих страв, приправивши її сіллю та перцем.

Авокадо: як вплинути на їх стиглість

Стиглі плоди авокадо зазвичай досить м’якенькі та пружні. Саме в такому стані вони максимально смачні, мають приємний горіховий смак та маслянисту текстуру. Але буває, що трапляються зелені авокадо. Вони тверді та не продавлюються. Смак у них теж не такий приємний, а текстура досить жорстка.

Прискорити достигання плоду можна двома способами. Перший – залишити на кілька днів при кімнатній температурі в місці, куди не проникає сонячне світло. Другий – загорнути в паперовий пакет і теж залишити в теплому приміщенні.

Маракуйя: як зберігати та прискорити достигання

Цей смачний фрукт приваблює своєю незвичайною желеподібною консистенцією та хрумким насінням, яке можна їсти. Смак у стиглої маракуйї екзотичний, приємний, солодкий. Впізнати це можна за зовнішніми показниками – м’якістю стінок плоду та трохи в’ялою, зморшкуватою шкіркою. Коли ж фрукт твердий, а шкірка немов налита, то він нестиглий і краще трохи зачекати.

Залишити маракуйю для достигання треба при кімнатній температурі. Процес триває 2-3 дні, тому треба періодично перевіряти фрукти. Коли вони вже стануть м’якими, то можна покласти їх в холодильник в ящик для овочів. При цьому треба враховувати кілька правил:

  • не варто використовувати поліетиленовий пакет, фрукт втратить смак;
  • не можна мочити шкірку плоду. Маракуйя загалом не любить вологи, швидко псується зсередини;
  • не варто класти поряд овочі, як томати чи перець, бо вони негативно вливають на смак фрукту.

До речі, прискорити достигання маракуйї можна за рахунок бананів. Достатньо покласти їх поряд чи упакувати разом в паперовий пакет. За день-два зелені плоди достигнуть.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також