Як швидко помиритися після сварки з партнером: топ-7 порад

1096
0

У всіх відносинах є сварки.

Будь-який психолог скаже вам, що секрет довгих і міцних шлюбів якраз у «ваганнях температур», точніше, емоцій. Сварка допомагає дати вихід цим емоціям, а після грози, як відомо, завжди виходить сонечко. Головне — не затягувати сварку, не перетворювати її на відверту грубість, не доводити справу до кризового конфлікту. Як швидко помиритися після сварки з партнером, нам розповіли психологи.

Порада № 1: остигніть і заспокойтеся

Будь-яка сварка сходить нанівець, ви видихаєтесь і перестаєте конфліктувати. Але ні в якому разі не прагніть відразу ж з'ясовувати, хто має рацію, а хто винен, чи робити спроби примирення. Обов'язково спочатку потрібно добре охолонути і заспокоїтися — як вам, так і партнеру. Під час сварки в організмі виділяється кортизол — гормон стресу, і потрібен час, щоб його рівень впав. У тверезому розумі та при спокійному диханні нам легше буде визначитися, як краще почати миритися, підібрати правильні слова. Іноді досить простого «вибач», а іноді потрібна довга та змістовна розмова.

Порада № 2: миріться тільки наживо

Ніколи не переносьте з'ясування стосунків, а примирення тим більше на рівень телефонних дзвінків або повідомлень. Жодних безглуздих смайликів або готових листівок і віршів із текстами вибачень — це буде виглядати як глузування. Обов'язково має відбутися жива розмова, дивлячись одне одному в очі. Ви маєте бачити партнера, відчувати його реакцію, його емоції. І зі свого боку ви повинні дати йому зрозуміти, що вам важливе відновлення нормальних відносин після сварки. А у телефонному режимі цього ніяк не відчути.

Порада № 3: вибачтеся

Навіть якщо ви вважаєте себе повністю невинним у сварці, вибачення не буде зайвим. Воно не означає, що ви берете на себе всю провину. Воно просто доведе партнеру, що вам важливі стосунки з ним, що вам важливо вийти на новий рівень та забути про конфлікти. А в будь-якому випадку психологи говорять про те, що в сварці між партнерами не може бути винний лише один. Нехай один буде винен на 80%, але другий теж буде вносити свій внесок у 20%.

Порада № 4: цікавтеся почуттями партнера

Як часто ви питали свого чоловіка, що він відчуває? Мабуть, дуже рідко. Все тому, що чоловіча стать не любить говорити про це і замикається в собі. І особливо в момент сварок та конфліктів. Примирення після сварки — саме час щиро поцікавитися, що він відчував під час сварки і після того, що він відчуває тепер, і які його рішення на тлі власних переживань. Вислухайте його без критики та глузувань, поділіться своїми почуттями у відповідь.

Порада № 5: уважно слухайте

Тут йдеться більше не про «слухати», а про «чути». Ви повинні не тільки виявляти увагу і мовчати, коли говорить ваш партнер, даючи йому висловитися, але й помічати жести, міміку, підтримувати зоровий контакт. Під час примирення — жодних увімкнених ТБ, жодних телефонів у руках (вимкніть навіть звук). Наберіться терпіння і не перебивайте співрозмовника, всіма силами щиро спробуйте зрозуміти, що він намагається вам донести.

Порада № 6: торкніться партнера

Без будь-якого натиску, дуже ніжно торкніться партнера долонею, і якщо контакт буде налагоджений, можете трохи обійняти його. Тактильний контакт під час примирення відіграє важливу роль. Проблема в тому, що партнер може бути не готовим до ваших дотиків. Образа або агресія можуть не дозволити йому обійняти вас. Якщо ви бачите відмову, просто спитайте: ти ще не готовий доторкнутися до мене? А якщо він піде на контакт, це дуже добрий знак.

Порада № 7: не нападайте і не «тикайте»

У процесі примирення не треба розпочинати свої аргументи та пропозиції, словосполучення, фразу з «ти». Інакше це буде напад та критика, що ніяк не вирішить питання позитивно. Починайте все, що ви хочете сказати, з «я». Замість «Ти не можеш зробити перший крок», скажіть «Я хотіла помиритися, але не знала, як почати». Це звучить для партнера по-різному і запевняє його у своїй важливості та значущості для вас.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також