Як спрацювало Закарпаття

4
0

в січні-березні 2007-го року

Станом на 1 квітня поточного року у Закарпатській області налічувалося 11202 суб`єкти підприємницької діяльності — юридичні особи, у тому числі 325 промислових підприємств щомісячного обліку.

За січень-березень поточного року, порівняно з відповідним періодом минулого року, виробництво промислової продукції збільшено на 36,2%. Вищий приріст одержано підприємствами, що відносяться до машинобудування та в промисловості м. Мукачево, Свалявського та Ужгородського районів.

Раніше, ніж торік, розпочато сівбу. Станом на 1 квітня посіяно ярі культури на площі 28,1 тис.га, з яких 17,7% припадає на сільськогосподарські підприємства.

Оборот роздрібної торгівлі зріс на 22,4%, обсяг експорту та імпорту товарів відповідно у 1,7 і 1,8 раза. Експортовано та імпортовано продукції відповідно на 149,8 та 194,1 млн.дол.США.

У загальному в економіці області за всіма основними видами економічної діяльності до оподаткування одержано 38,9 млн.грн. прибутків, що у 2,1 раза більше, ніж за січень-лютий минулого року.

Надходження до зведеного бюджету області за січень-лютий поточного року склали 308,6 млн.грн., в яких найбільша питома вага податків з доходів фізичних осіб. Видатки зведеного бюджету становили 243 млн. грн. Як і торік, із загальної суми видатків найбільша частка спрямована на фінансування соціально-культурних заходів.

В області з початку року рівень інфляції склав 100,5%, що є нижче від показника по країні.

У лютому поточного року номінальна заробітна плата склала 925 грн., що на 22,8% більше, ніж у лютому минулого року, та в 1,8 раза перевищує рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Найвищий рівень заробітної плати у працівників, зайнятих у містах Чоп, Ужгород та Ужгородському районі у сфері транспортних послуг, фінансової діяльності та органів управління.

Рівень зареєстрованого безробіття знижено до 2,9%. З початку року в області створено 6,6 тис. робочих місць.

Показник загальної народжуваності склав 13,7 % і є одним з найкращих серед регіонів країни. За січень-лютий поточного року склався природний приріст населення у містах Ужгород, Чоп, Міжгірському, Рахівському та Тячівському районах.

Дані статистичної звітності за І квартал поточного року свідчать про певні проблеми щодо стабільності та сталої динаміки в окремих сферах діяльності та за окремими показниками.

У березні поточного року, порівняно з лютим, більше чверті промислових підприємств знизили обсяги виробництва, 23 підприємства не працювали. Обсяги виробництва зменшено у промисловості м.Чоп, Берегівського, Міжгірського, Тячівського та Хустського районів.

Порівняно з показниками на відповідну дату минулого року за сумою всіх категорій господарств зменшено поголів`я великої рогатої худоби на 1,6%, яке склало 176,4 тис. голів, у тому числі корів на 2,2% до 122,6 тис. голів. Сільськогосподарські підприємства зменшили обсяг валової продукції на 10%, знизили реалізацію на забій худоби та молока.

Обсяги підрядних будівельних робіт, порівняно з показниками за січень-березень минулого року, зменшено у 9 районах та містах Берегово, Мукачево, Хуст. У Воловецькому районі вони не виконувались. Найбільше зниження допущено у Хустському та Берегівському районах, більше, ніж наполовину — у Великобере-знянському та Виноградівському, на третину — в м. Хуст та Тячівському районі. У січні-березні не працювало 46 будівельних підприємств, або кожне четверте із щомісячно обстежуваних.

Загалом кожне п`яте підприємство щомісячного обліку отримало збитки, у промисловості — кожне четверте, будівництві та у сфері торгівлі транспортними засобами та їх ремонту — кожне п`яте.

Питома вага суб`єктів, які не отримали прибутки або задекларували "нульовий" фінансовий результат, склала 11,2 % від їх загальної кількості.

При зростанні середньомісячної заробітної плати її рівень за лютий був нижчий від середнього по країні. За звітністю низькою вона є у галузях сільського господарства та пов`язаних з ним послуг, готелів та ресторанів, охорони здоров`я та надання соціальної допомоги.

Найнижчою заробітна плата є у Берегівському, Іршавському, Тячівському районах та м. Берегово. Станом на 1 березня заборгованість економічно активних підприємств склала 1788,1 тис. грн.

Низьким є рівень розрахунків населення за комунальні послуги у Виноградівському, Рахівському, Тячівському та Хустському районах.

Рівень зареєстрованого безробіття у Великоберезнянському, Рахівському, Перечинському, Міжгірському та Воловецькому районах склав 5,7-10,8%.

Станом на 1 березня поточного року чисельність наявного населення області склала 1 млн. 243 тис.314 осіб, повідомили з головного управління статистики у Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також