Як вибрати акумулятори для ДБЖ?

8
0

Якщо ви зіткнулись з проблемою, коли безперебійник більше не забезпечує того часу автономної роботи, який забезпечував раніше то скоріше за все ресурс акумуляторів підходить до завершення і настав час їх замінити.

При цьому не важливо установлений у вас звичайний безперебійник для ПК, чи потужний трифазний ДБЖ, дана проблема в 99% випадків «лікується» однаково – повною заміною всіх акумуляторних батарей в безперебійнику!

Зазвичай самими розповсюдженими моделями для установки в ДБЖ являються акумулятори 12V 9Ah, які можна подивитись на сайті магазину https://www.powersol.com.ua/ . Зауважимо, що якщо ви хочете, щоб нові АКБ 12 вольт служили в UPS довгі роки до вибору потрібно підійти з усією відповідальністю і врахувати декілька важливих моментів, які являються індикаторами якісних АКБ. Перейдімо до розгляду кожного із пунктів.

Кількість та ємність акумуляторних батарей

Спершу вам необхідно дізнатись скільки акумуляторів і якої ємності установлені в ДБЖ. Це важливо дізнатись в першу чергу оскільки ДБЖ різної потужності мають різну кількість і ємність батарей. А часто навіть ДБЖ однакової потужності, але різних брендів мають різну кількість і ємність АКБ.

Так в звичайних ДБЖ для комп’ютера зазвичай установлено 1-2 штуки, а у моделей на 380 Вольт їх кількість переважно складає 40 і більше штук. Тому настільки важливо дізнатись ці характеристики перед початком вибору, оскільки ціна помилки може досить дорого коштувати.

Ціна і якість матеріалів

Сьогодні на ринку представлено таке різноманіття виробників, що часто зробити правильний вибір дуже складно. Особливо коли ціна на моделі зі здавалось би однаковими характеристиками може відрізнятись в 2-3 рази.

Потрібно розуміти, що в дешевих акумуляторах не можуть бути установлені якісні свинцеві пластини із очищеного свинцю. Так само як і не можуть бути установлені якісні сепаратори, які утримують в собі електроліт. А як наслідок такі акумулятори не можуть служити довго і часто бувають випадки, що їх потрібно міняти уже через півроку або ж рік експлуатації.

Слід зазначити, що хоча якісні акумулятори і коштують вдвічі дорожче але в них використовуються якісні свинцеві пластини і сепаратори, що являється гарантією надійної роботи протягом багатьох років. Також, корпуси якісних АКБ для ДБЖ виконані із міцного вогнетривкого матеріалу, який не роздуває при великих струмах розрядку. Так, наприклад, акумулятори 7 Stars можуть служити 10 років. І погодьтесь, що навіть при початковій переплаті в порівнянні з бюджетними моделями уже через 3-4 роки дані акумуляторні батареї почнуть економити вам значні кошти.

Клеми

Третім важливим фактором являються клеми. Оскільки в ДБЖ, особливо в потужних моделях, присутні великі навантаження то клеми повинні витримувати ці навантаження. В надійних АКБ використовуються хороші широкі і достатньо товсті клеми, які забезпечують надійний контакт з перемичками.

Замітимо, що всі бюджетні моделі мають тонкі клеми, другими словами слабострумові клеми, які годяться хіба що для роботи із сигналізаціями і малопотужним обладнанням.

Якщо ви сумніваєтесь які акумулятори для ДБЖ вибрати звертайтесь в компанію PowerSol. Наші спеціалісти допоможуть підібрати оптимальне рішення для ваших задач, яке буде служити вам довгі роки.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також