
Джин – це не просто міцний алкоголь. Насамперед напій зачаровує багатим ароматом і глибоким смаком.
Головне – вибрати якісний сорт з алкогольної карти. Наша стаття допоможе впоратися із завданням навіть новачкам.
Знайомтеся – джин!
Алкогольний напій виготовляють через перегонку зернового спирту з подальшим настоюванням продукту на ялівцевих ягодах. Є складніші технології, згідно з якими до складу входить більша кількість ароматних трав і прянощів. Найчастіше це фіалковий корінь, дудник або коріандр.
Від часу настоювання та кількості пряних інгредієнтів залежить остаточний результат. Багато виробників зберігають свої рецептури в найсуворішому секреті, приваблюючи покупців унікальними органолептичними властивостями.
Основні різновиди
Залежно від методу перегонки зернового спирту та особливостей технології виготовлення виділяють голландські та англійські сорти. Добре відомим у всьому світі є англійський джин Beefeater, виготовлений за технологією XIX століття.
До числа найпопулярніших різновидів англійського сорту належать:
- London Dry Gin. Лондонський сухий джин є найпопулярнішим не тільки в Туманному Королівстві, а й у всьому світі. Міцність напою варіюється від 40° до 47°. Цукру в складі немає, тому смак досить агресивний. Найчастіше цей різновид використовують для приготування коктейлів.
- Plymouth Gin. Технологія виготовлення практично ідентична лондонській: спочатку перегонка чистого спирту, потім настоювання на натуральних ароматизаторах і заключна перегонка. Відмінною рисою є виражений ялівцевий присмак. Плімутський джин рекомендують пити в чистому вигляді.
- Yellow Gin. Відрізняється не тільки ніжним вишуканим смаком, а й насиченим бурштиновим кольором, якого набуває під час витримки в дубових бочках, в яких раніше зберігався херес.
Важливо розуміти, що слово Лондон на етикетці вказує не на місце виготовлення, а на технологію виробництва.
Голландський джин
Цей напій також називають женевер. Під час виготовлення голландського джина ягоди ялівцю додають у зернове сусло, і тільки потім готовий субстрат відправляють на перегонку. Після дистиляції алкоголь вистоюють у дубових бочках з-під мадери.
Міцність женевера становить 35-40 %. М'який смак і тонкий аромат роблять напій ідеальним для вживання в чистому вигляді. Хоча поціновувачі джину вважають голландські сорти недостатньо чистими та хорошими, оскільки в них не так сильно виражений ялівцевий смак. Купити джин, виготовлений за голландською або англійською технологією, завжди можна в маркеті алкогольних штук Маудау.
Вибираючи для себе пляшку джина, пам'ятайте, що він належить до числа благородних напоїв, тому коштує досить дорого. Але ж Gin – це про задоволення та насолоду, а не про сп'яніння. Тому періодично можна балувати себе якісним напоєм з оригінальним смаком.