Як вибрати LED ліхтар? Вибираємо разом зі Svetum

76
0

Ліхтарики – незамінний пристрій у господарстві, на пікніку, риболовлі, полюванні. Вони бувають різних розмірів, потужності, призначення. Але всіх їх поєднує автономність. Вони працюють від батарей, акумуляторів, вбудованих динамомашин.

Раніше, за ліхтарик, яскравістю 100 000 люмен довелося б віддати круглу суму, але зараз багато виробників випускають бюджетні джерела світла, приблизно такої потужності. Замовити led ліхтар можна за посиланням https://svetum.com.ua/catalog/led-fonariki/

Багатьох, при виборі ліхтариків ставить у тупик параметр – люмен. Він означає яскравість пристрою. Чим більша яскравість, тим більша відстань, яку вона здатна висвітлити. Проте, важливу роль дальності освітлення відіграє зв'язка діодів і оптики. Іноді буває так, що ліхтар невеликої потужності, наприклад 500 люмен, може бути кращим і яскравішим, ніж модель 5000 люмен. Звичайно, при покупці потрібно враховувати і те, що виробники часто завищують параметри пристроїв, але це стосується дешевих брендів, а авторитетні компанії давати неправдиву інформацію не стануть.

Вибираємо налобний ліхтар

Серед любителів активного відпочинку, автомобілістів, мисливців та рибалок популярні налобні ліхтарі. Вибирати їх слід з урахуванням параметрів, але спочатку необхідно визначитися з тим, для яких цілей він необхідний. Якщо планується брати налобник у похід, то цілком достатньо агрегату яскравістю 150 люменів, щоб освітлювати ним дорогу. А ось легкість та тривалість роботи тут є основними параметрами. Такі ліхтарі використовуються у повсякденності.

Більшість відомих виробників використовує для позначення стандарту маркування ANSI/PLATO. За цим показником визначаються основні параметри ліхтариків. Це найточніший метод, за яким можна з великою точністю порівнювати різні моделі пристроїв та їх параметрів.

Що вимірюють стандартом ANSI/PLATO:

  • Люмен (світловий потік) – показує максимальну кількість світла, що виробляється освітлюючим приладом. Чим яскравіше світитиме ліхтарик, тим більше він використовує енергії, і тим частіше потрібно міняти в ньому елементи живлення. Для спортивного відпочинку та спорту найчастіше вибирають прилади потужністю від 200 до 500 люмен.
  • Метр (дальність променя) – кожен ліхтар випромінює корисну кількість світла, що дорівнює 0,25 люкс. У середньому дальність ліхтарів від 70 до 100 м. Такої кількості світла буде достатньо для ходьби, їзди, приготування їжі. Дальність залежить від типу променя. Буває змішаний, сфокусований та розсіяний тип.
  • Водонепроникність та водостійкість – ці показники позначаються відміткою IPXX. Перша частина цифр вказує на захист від проникнення в корпус твердих частинок. Друга частина показує рівень захисту від вологи. Якщо в паспорті до виробу написано лише одну цифру, це означатиме, що виробник не проводив досліджень на стійкість до пилу, а лише були перевірки на захист від вологи.
  • Час роботи – показує час, який ліхтар може працювати на великій потужності з моменту включення. Слід розуміти, що за різних режимів, ця цифра змінюватиметься.
  • Ударостійкість – цей показник вказує на те, чи витримує падіння пристрій.

Виходячи з таких параметрів слід вибирати ліхтар для своїх потреб.

Акумуляторний ліхтар

Сучасні моделі ліхтариків можуть як джерело енергії використовувати батарейки або акумулятори Li-Ion. Від типу живлення залежатиме ціна виробу, час роботи. Якщо порівнювати батарейки та акумулятори, то останні здатні прослужити довше і вони багаторазові. Акумулятори коштують дорожче, але вони цілком виправдовують вартість, і якщо порахувати скільки потрібно купити батарейок на аналогічний термін роботи, то вони вийдуть економнішими.

Портативний світлодіодний ліхтарик Videx A406 4000Lm 6500K IP68 VLF-A406

Купити портативний світлодіодний ліхтар VIDEX 4000Lm 6500K https://svetum.com.ua/catalog/led-fonariki/portativnyy-svetodiodnyy-fonarik-videx-a406-4000lm-6500k-ip68-vlf-a406/ час доби або у приміщеннях без освітлення. Основними показниками є герметичність, надійний корпус, дальність світла. Дозволяє вибрати необхідний режим роботи.

Тривале натискання кнопки дозволяє увімкнути та вимкнути ліхтар.

Короткочасне натискання кнопки при увімкненому світлі дозволяє вибрати необхідний режим роботи ліхтаря:

  • TURBO (Турбо режим) - з найбільшою яскравістю світла 4000Lm. Дистанція освітлення складає 200м. Тривалість роботи 3:00. 15 хв. Інтенсивність світлового потоку 9400cd.
  • Час роботи в режимі TURBO - це сукупний час, випробуваний із увімкненим захистом від перегріву.
  • HIGH (Режим максимальної потужності світла) – яскравість світла 1140Lm. Дистанція освітлення налічує 111м. Тривалість роботи 3 год. 30 хв. Інтенсивність світлового потоку 3060cd.
  • MIDDLE (Режим середньої потужності світла) – яскравість світла 550Lm. Дистанція освітлення - 76м. Тривалість роботи 7 год. 45 хв. Інтенсивність світлового потоку 1460cd.
  • LOW (Режим мінімальної потужності світла) – яскравість світла 300Lm. Дистанція освітлення – 57 м. Тривалість роботи 14 год. 30 хв. Інтенсивність світлового потоку 800CD.
  • MOON (Нічний режим) – найбільша тривалість роботи можлива в даному режимі – 180 год. При цьому генерується світловий потік 30Lm. Дистанція освітлення – 35 м. Інтенсивність світлового потоку 320CD.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також