Важливо знайти хорошого терапевта, з яким ви почуватиметеся комфортно. Зрештою, ви можете говорити про незручні теми або навіть ділитися речами, про які ніколи раніше нікому не говорили.
Таким чином, ви захочете працювати з кимось, кому відкриєтеся і до кого прислухатиметеся. Але є велика ймовірність, що вибір терапевта може здатися невдалим. У цій статті обговорюються деякі стратегії, що можуть допомогти вам звузити ваш вибір і вибрати терапевта, який, найімовірніше, буде вам добре підходити.
Можливо, ви отримали пропозицію працювати з конкретним терапевтом. Можливо, друг сказав: «Цей терапевт мені так допоміг. Ти також маєш зателефонувати йому та записатися на прийом». Але чи зможе саме цей терапевт допомогти і вам теж? Це залежить від обставин. Хоча терапевт може мати відмінні навички, їх робота з вами буде ефективною тільки в тому випадку, якщо ви відчуєте певний зв'язок з ними. Таким чином, той же терапевт, який вплинув на вашого друга, може погано вплинути на вас, якщо ви не відчуєте цей ментальний зв'язок з ним.
Якщо вам не подобається ваш терапевт або ви стурбовані тим, що він може засудити вас, то навряд чи вам вдасться поділитися своїми потаємними думками і почуттями. Якщо ви не говорите про ці речі, ви можете не потрапити до суті своїх проблем, і не отримати інформацію, необхідну для появи позитивних змін. Секрет полягає не лише у зв'язку між терапевтом та пацієнтом. Це також пов'язано з узгодженням цілей терапії та методів психолога, що використовуються для досягнення цих цілей.
Терапевт та пацієнт повинні сподобатися один одному. Вони також повинні відчувати, що спілкування є приємним і є взаємна готовність працювати разом. Ідея про те, що відносини між терапевтом та пацієнтом необхідні для якісної терапії, була підкріплена численними дослідженнями протягом багатьох років. Терапевтичні відносини роблять істотний і послідовний внесок у результат психотерапії незалежно від конкретного виду лікування. Ставлення до терапії та конкретний вид лікування пояснюють, чому клієнти вирішують свою проблему чи не вирішують.
Пацієнти з більшою ймовірністю змінять своє життя, коли відчують підтримку свого терапевта. Тому терапевтам рекомендується постійно стежити за взаємодією зі своїми пацієнтами та перевіряти їх з погляду того, як вони самі відчувають процес. Терапевтам рекомендується працювати над покращенням відносин, якщо виникають проблеми зі спілкуванням або проблеми з довірою. Враховуючи те, наскільки важливі відносини з терапевтом для вашого благополуччя, деякі фактори, які ви можете враховувати при пошуку терапевта, включають такі.
Підлога - як ви думаєте, вам буде зручніше з чоловіком чи жінкою? Вік - ви хочете працювати з кимось старшим, молодшим або близько вашого віку? Релігія — чи має для вас значення, чи терапевт має певну релігійну приналежність? Вам може здатися, що ви краще спілкуєтеся з літньою жінкою. Або, можливо, ви думаєте, що почуватиметеся найбільш комфортно, розмовляючи з людиною свого віку. Вам самим потрібно подумати про тип людини, якій зможете повністю відкритися.
Коротше кажучи, вибір психолога залежить від якості його практики та індивідуальних уподобань людини. Людина повинна знайти кваліфікованого психолога з досвідом роботи у своїй галузі, з яким вона почувається комфортно.
Звичайно, ви, можливо, не маєте, з ким захочете поговорити і розповісти про свою проблему — це теж нормально. Зазвичай ви можете просто сказати, що у вас немає переваг, якщо вас спитають. Можливо, ви зможете дізнатись трохи більше про терапевтів, з яких вам потрібно вибрати. Майте на увазі, що більшість терапевтів не оприлюднять більшу частину свого особистого життя. Але вони часто діляться кількома основними фактами у своїх біографіях, тому ви можете спробувати знайти когось, з ким могли б розпочати розмову, перш ніж планувати першу зустріч.
У цьому питанні добре допомагає сайт з відгуками ReviewAbout, де для вас вже зібрані відгуки у зручному форматі та складений рейтинг найкращих фахівців та клінік. Рейтинг складається на основі цих відгуків, а додатково можна переглянути фото/відео, які клієнти публікують в соцмережах. Якщо ви ще не визначилися з клінікою або психотерапевтом, з яким вам буде комфортно проходити сеанси психотерапії, зверніть увагу, що досить позитивних відгуків має спеціаліст Дмитро Карпачов. 0 негативних відгуків про Дмитро Карпачов за листопад 2021 року. Дмитро є психологом, коучем та експертом у сімейних відносинах. Виходячи з відгуків, ви зможете скласти зрозумілу картинку для себе, підходить вам цей фахівець чи ні.
А якщо вам потрібно уточнити конкретні запитання, допоможе чат-бот Ask.Direct. Він працює у доступних месенджерах (Telegram, Viber та Messenger). Суть роботи робота полягає в тому, щоб підібрати вам співрозмовника і з'єднати в закритому чаті. Ви можете спілкуватися необмежену кількість часу і дізнатися про всі подробиці, що вас цікавлять. Якщо підібрати клієнта з такою ж проблемою, як у вас, ви зможете дізнатися про результати терапії. «Дмитро Карпачов», спілкуйся з реальними клієнтами в Ask.Direct!. Завдяки цьому зрозумієте, чи підходить вам цей фахівець. Але знову ж таки, все індивідуально.
Роль психолога полягає у наданні допомоги людям із деякими психічними розладами, а також іншими загальними життєвими проблемами. Це дуже відповідальна роль, тому й самого фахівця треба обирати ретельно. Психологи використовують досвід поведінкової науки та нейронауки, щоб допомогти людям визначити причину, через яку вони думають, відчувають або поводяться певним чином.
З цього вони розпочинають роботу над пошуком основної причини чи тригера. Потім психолог може допомогти людині впоратися зі своїми проблемами та змінити свою поведінку, якщо це необхідно. Психологи працюють із людьми з різних верств суспільства та з різними історіями. Деякі з них захоплюють більш загальні напрямки, у той час як інші спеціалізуються у певних областях, тому важливо вивчити спеціалізацію психолога та підібрати відповідного для вирішення вашої проблеми.