Різноманітність розеток та вимикачів у магазинах електрики призводить до того, що простим користувачам буває складно підібрати потрібний варіант. Виникає необхідність врахування низки показників, які завжди сприймаються правильно.
Щоб зробити процес підбору максимально простим, достатньо визначитись із кількома основними нюансами.
Як підібрати розетку з каталогу електротоварів?
При виборі розетки необхідно враховувати низку особливостей продукції, і навіть технічні характеристики блока. Першим фактором стає тип проводки та монтажу:
- Накладні розетки використовуються при використанні відкритого типу електропроводки, коли електромережа прокладена по поверхні стіни у спеціальних монтажних каналах.
- Класичні розетки, що вбудовуються, використовуються в поєднанні з прихованою в стіні проводкою. Основна технічна частина блоку ховається у стіні, зовні залишається лише корпусна накладка та точка підключення.
Наступним етапом стане клас пилевологозахищеності. Цей показник позначається індексом IP, після якого йде числовий параметр. Чим вищі цифри в цьому індексі, тим більше захищений пристрій від проникнення пилюки та води.
Онлайн-магазини електрики пропонують розетки із заземленням або без нього. Перші, крім звичайних гнізд, мають два додаткові металеві вусики, якими забезпечується заземлення. Другі трапляються дедалі рідше, переважно у приміщеннях без тривалого ремонту.
Номінальні характеристики є одним із основних факторів. Вибираючи електротовари з розділу розеток, слід враховувати напругу мережі 220 або 380, робочу частоту зазвичай 50 Гц. Також до уваги береться сила струму. У більшості випадків достатньо розетки з показником 10А, однак при підключенні пральної машини або іншого потужного споживача краще використовувати виріб зі значенням 16А та вище.
Спеціалізовані магазини електрики пропонують розетки з різними додатковими можливостями:
- Захисні кришки та шторки.
- Вбудовані вимикачі та лампи.
- Наявність додаткових роз'ємів USB.
- Розетки з Wi-Fi підключенням до систем розумного будинку.
- Вбудовані виштовхувачі вилки.
- Вироби для прихованого монтажу на підлогу або стільниці.
- Наявність програмованого таймера.
Практично у всіх магазинах електрики можна знайти і розеткові блоки, які дозволяють забезпечувати підключення кількох пристроїв в одній точці.
Як вибрати вимикач?
При підборі вимикача насамперед необхідно звернути увагу на спосіб монтажу:
- Вбудований.
- Накладний.
Також слід звернути увагу на показники захищеності від вологи та пилу. Маркування здійснюється за тим самим принципом, що й у розеток. Особливо це актуально при підборі пристроїв для кухні та ванної кімнати.
Основні технічні характеристики зазвичай вказані на самому вимикачі, що дозволяє легко дізнатися про необхідні експлуатаційні параметри. Вибираючи пристрій у магазині електрики, слід врахувати особливість конструкції, оскільки сьогодні представлено кілька варіантів:
- Класичні перекидні.
- Поворотні використовуються переважно у приміщеннях, оформлених у ретро-стилі. Увімкнення та вимкнення світла відбувається при повороті спеціального важеля.
- Кнопкові керування здійснюється за допомогою натискання на кнопку.
- Діммери дозволять не тільки відключати або вмикати освітлення в приміщенні, але й за необхідності здійснювати регулювання яскравості за допомогою тумблера.
- Сенсорні пристрої із системи розумного будинку.
При виборі розеток та вимикачів у магазині електрики та освітлення https://electrica-shop.com.ua/ слід врахувати такі фактори:
- Від нових пристроїв не повинен йти різкий неприємний запах, його наявність є ознакою поганої якості.
- Обов'язково наявність маркування та знаку якості від виробника.
- Відсутність зовнішніх та внутрішніх дефектів.
- Хорошим показником буде наявність інструкції зі збирання пристрою та його монтажу.
Великий вибір електротоварів в онлайн-магазині дозволяє підбирати вироби по дизайну, використовуваних матеріалах та робочих характеристик без зайвих проблем.