Як вибрати шафу-купе: 7 факторів, на які треба звернути увагу

23
0

Стиль мінімалізм — це сучасний тренд, що не втрачає своєї актуальності. Оформлення інтер’єру у цій манері передбачає практичність і лаконізм.

Шафа-купе допоможе вам створити простір, вільний від зайвих речей. Тож розгляньмо 7 факторів, які є ключовими при її виборі.

Які бувають шафи-купе

Перш ніж перейти до переліку аспектів вибору, хочемо акцентувати вашу увагу на тому, що за типом монтажу шафа-купе буває двох типів — корпусна та вбудована. Перші меблі мобільні: їх можна вільно переставляти в межах квартири та перевозити. Другі ж вмонтовуються у спеціально відведену нішу та кріпляться безпосередньо до її стіни, що виключає можливість переміщення.

Фактори вибору шафи-купе

Незалежно від того, який вид монтажу шафи купе ви розглядаєте, критерії вибору будуть однаковими. Подивимось, що слід врахувати перед покупкою.

  1. Кількість дверей. Розрізняють конструкції: 1D, 2D, 3D, 4D. Цифра у назві відповідає тому, скільки дверцят представлено у гардеробі. Слід обирати, спираючись на габарити кімнати: для великих приміщень вигідними будуть 4D-моделі, для невеликого простору вистачить 3D і менше.
  2. Матеріал профілю. Це механізм, що забезпечує мобільність дверцят. Він побудований з двох елементів: верхньої напрямної, що фіксується на стелі, та нижньої з кріпленням до підлоги. Найбільш зносостійким буде алюмінієвий профіль, а виготовлений зі сталі буде коштувати дешевше, але він служитиме менше.
  3. Розсувна система. Буває двох основних видів, перший з яких — нижньоопорна. Кріплення відбувається з залученням двох напрямних: нижня бере на себе все навантаження, а верхня служить додатковою підмогою. Серед переваг такої конструкції виділяють бюджетність і легкість монтажу, але вони більш вибагливі у догляді (треба регулярно чистити нижні пази від бруду).

Друга система — підвісна. Це варіант дорожчій за вартістю, але надійніший за рахунок продуманої конструкції: все навантаження тут припадає на верхню напрямну, а на нижній встановлені фіксатори, що не дають дверцятам розхитатись.

  1. Функціональність. Цей фактор охоплює кількість місць для розміщення речей у шафі: ящики, полички, ніші для взуття, штанги та гачки для одягу. Тут треба відштовхуватись від кількості людей, які будуть зберігати речі у шафі. Наприклад, родинам з дітьми слід віддати перевагу більш містким гардеробам.
  2. Конструкція. Шафа-купе може бути прямокутна або кутова. Перша підійде власникам просторого житла, бо розміщується уздовж стіни й вимагає багато вільної площі, а друга стане в пригоді для компактного розміщення у куточку.
  3. Матеріал фасаду. Якщо бюджет дозволяє вам віддати перевагу якості — обирайте плити МДФ. Це спресована під тиском деревина із дрібної стружки, вироби з якої відрізняються своєю міцністю. Її поверхня буде гладенькою і зручною для закручування шурупів.

Бюджетною альтернативою МДФ буде ДСП. Такі плити виготовляють із великих частинок тирси, вони здебільшого мають рельєфну поверхню, а на зрізах виступає стружка, що робить вкручування шурупів проблематичним.

  1. Зовнішній вигляд фасаду. Дизайн — це завжди питання смаку і тому на ринку є з чого вибрати. Плити можуть бути пофарбовані, глянцеві, дзеркальні або з ламінацією. До того ж є комбіновані варіанти та всілякі принти для тих, хто цінує яскравість в інтер’єрі.

Сподіваємось, ці перелічені поради допоможуть вам зорієнтуватись, вибираючи шафу-купе. А для покупки завітайте на сайт «ДУБОК». Ця компанія співпрацює з передовими українськими фабриками вже протягом 13 років. У них ви можете замовити шафу та отримати її з доставкою до під’їзду. Вдалих покупок!

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також