
Сьогодні перед багатьма стає питання, де знайти кошти на лікування, як відновити своє авто, якщо воно потрапило в аварію. Допомогти в таких ситуаціях може страховка.
У таких випадках компанія бере на себе зобов’язання виплатити компенсацію своєму клієнту. Але це можливо лише тоді, коли людина обирає надійну фірму. На жаль, сьогодні можна зустріти абсолютно різні організації з унікальними підходами і способами ведення бізнесу. Хоча держава намагається контролювати представників страховиків, все ж таки і самій людині треба знати, як обрати платоспроможну компанію і гарантовано отримати виплати.
Перший критерій відбору — позиція компанії у всеукраїнських рейтингах
Не кожна людина є фахівцем у сфері страхування, тому варто дізнатися думку професіоналів щодо оцінки діяльності тієї чи іншої компанії. Зведену інформацію можна знайти у щоквартальних випусках професійного журналу «Insurance TOP». Основними критеріями ефективної роботи страхової компанії є:
- власний капітал. В Україні він має бути для організацій, які страхують життя, не менше 32 млн грн., а для інших — 48 млн грн.;
- гарантійний фонд. До нього входять додатковий та резервний капітали;
- страхові активи. До них відносяться грошові статки, майно, матеріальні цінності. Чим більше вільних активів, тим компанія буде більш фінансово стійкою;
- страхові резерви. Їхня кількість не повинна зменшуватися з часом, адже саме з них виплачуються компенсації;
- рівень виплат. Важливо прослідкувати, який він. Якщо цей показник занадто низький, то це демонструє небажання платити за страховими випадками.
Якщо компанії немає у всеукраїнському рейтингу, то це вже сигнал про те, що з фірмою щось не так і страхуватися в ній не варто.
На другому етапі оцініть рівень сервісу
Показником розвитку є прагнення фірм удосконалити свій сервіс. Наприклад, однією з сучасних пропозицій є електронна страховка від «Теком». Відтепер час оформлення договору значно скорочується.
Для цього варто зробити кільки операцій:
- на офіційному сайті компанії в онлайн-калькуляторі заповнити спеціальну форму зі своїми даними;
- ознайомитися з відповіддю менеджера, який відправить орієнтовну вартість страховки й іншу інформацію;
- прийняти рішення про перелік страхових ризиків і оплатити онлайн.
Після цього можна отримати повністю оформлений договір.
Перед підписанням договору порівняйте тарифи у різних компаній і можливі бонуси
Це теж важливий момент. Страхувальнику треба знати, що однаково погано і занадто низькі, і високі тарифи. У комплексі з іншими показниками це може свідчити про нечесність і непрозорість ведення бізнесу. Краще, щоб фірма дотримувалася середньої цінової політики.
Позитивним моментом буде наявність програм лояльності або бонусів для постійних клієнтів. Великі і надійні компанії можуть собі дозволити зниження ціни для клієнтів, працюючи на свій імідж.
Приміром, СК «Теком» пропонує:
- під час оформлення поліса ОСЦПВ зниження вартості при продовженні терміну його дії. А для власників автопарку — знижки при страхуванні кількох автомобілів;
- формування індивідуального набору страхових ризиків під час підписання договору медичного страхування;
- з урахуванням фінансової кризи, спричиненої пандемією, часткове КАСКО для своїх клієнтів.
Ця компанія є прикладом відповідального бізнесу, який стабільно нарощує свої показники, має достатні страхові резерви для здійснення виплат. Тут працюють справжні професіонали, які за понад 20 років роботи на страховому ринку знають, як задовольнити своїх клієнтів.