Як зміцнити зуби взимку і зберегти їх здоровими

46
0

Зацікавленість людей у способах зміцнення зубів часто можна пояснити їхньою кровоточивістю, хиткістю, хворобливістю чи іншими проблемами.

У більшості випадків люди не приділяють належної уваги вибору профілактичних засобів (зубної щітки, пасти, ополіскувача), а стоматолога намагаються відвідувати виключно тоді, коли вже “припече”.

Але ж ні для кого не є секретом, що доглядати за зубами та порожниною рота потрібно щоденно, а відвідувати стоматологію хоча б один раз на шість місяців.

Найбільш важливо це питання постає взимку, коли на дворі холоднеча, немає сонця, а в організм не поступає необхідна кількість вітамінів та мікроелементів, від чого страждають всі важливі системи організму, в тому числі погіршується стан зубів і ясен. Тому питання про те, як укріпити зуби в холодну пору року, як раз зараз на часі.

Правильні профілактичні заходи – головний метод зміцнення зубів

Стоматологічні проблеми взимку можна пояснити процесом демінералізації, тобто втратою організмом корисних мінералів та солей. Захистити зуби взимку допоможуть загальні поради:

  1. Регулярне відвідування стоматолога. Це має відбуватися будь-якої пори року та незалежно від віку пацієнта і стану зубів.
  2. Підвищена увага до гігієни ротової порожнини. Оскільки зимовий період – пора свят, під час яких людина споживає багато солодощів та алкогольних напоїв, це сприяє накопиченню зубного нальоту на емалі та в міжзубних проміжках, що в свою чергу провокує розвиток карієсу та інших стоматологічних хвороб.
  3. Вибір іншої зубної пасти. Віддавати перевагу потрібно засобам, які призначені для чутливих зубів, особливо, якщо було помічено, що зуби починають реагувати на холодне повітря (при вдиху та видиху).
  4. Дотримання правильного харчування. Поверхня емалі може бути зруйнована через часте та надмірне вживання продуктів, що містять кислоти, цукор та інші не дуже корисні для зубів компоненти. Подбавши про природний процес ремінералізації (відновлення), можна суттєво зміцнити зубні ряди.
  5. Важливо навчитися дихати через ніс. У морозну погоду холодне повітря негативно впливає на зуби, провокуючи підвищену чутливість та больові відчуття.

Щоб уникнути розвитку стоматологічних захворювань, необхідно чистити зуби двічі на день і не менше ніж 3,5 хвилини щоразу. Професійна гігієна зубів передбачає дотримання слушних рекомендацій, що допомагають уникнути численних проблем із чутливістю взимку.

Як ще можна укріпити зуби?

Задаючись питанням про те, чим можна зміцнити зуби, слід пам'ятати не лише про вибір зубної щітки та пасти, а й про інші засоби, які забезпечують правильну гігієну. Серед них:

  • іригатор (пристрій, що дозволяє видалити залишки їжі та наліт з поверхні та важкодоступних місць у домашніх умовах);
  • флосс (допомагає уникнути розвитку всіляких бактерій у порожнині рота та безпечно позбутися залишків застряглої їжі);
  • ополіскувач (видаляє сильний наліт з поверхні, зміцнює зуби та ясна, має протизапальну та ранозагоювальну дію).

Щоб зміцнення емалі зубів мало ще кращий ефект, необхідно забути про куріння та інші шкідливі звички, не пити занадто гарячу чи холодну каву/чай та проводити полоскання ротової порожнини водою кімнатної температури. Показаннями до зміцнення емалі є:

  • карієс (стадія появи білих плям);
  • підвищена чутливість (одного чи всіх зубів);
  • носіння ортодонтичних конструкцій (брекетів тощо);
  • майбутнє відбілювання;
  • дитячий вік.

Звернувшись до фахівців, можна отримати інструкцію щодо ефективного зміцнення зубів у зимовий та будь-який інший період року.

Що ще важливо знати?

Стоматологічна допомога найчастіше необхідна пацієнтам, які припустилися серйозної помилки і дотягнули хворобу до майже критичної межі, коли вже почалося руйнування зубів, запалення ясен, неприємні відчуття від холодного повітря при вдиху тощо.

Ще раз наголошуємо на тому, що не варто нехтувати профілактичними візитами до стоматолога. Стоматологічна консультація допоможе вчасно виявити проблеми в ротовій порожнині і запобігти ще більшим ускладненням.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також