
Багатьом людям приходиться змушувати себе прибирати, знаходити на це сили та стимули.
Є прийоми, що допомагають зняти з прибирання ярлик випробування. І головним тут є правильна мотивація, яка перетворює прибирання в найулюбленішу справу та «розрядку» від накопичених негараздів.
Головне – мотивація
Навіть саме просте заняття здається важким, якщо робити його не хочеться. Завжди знайдеться маса відмовок та поважних причин. Саме тому важливою є правильна мотивація на прибирання, особливо якщо потрібно очистити всю квартиру.
Змінити психологічний настрій допоможуть такі психологічні хитрощі:
- Якщо в родині є діти, подумайте, як на них відобразиться ваше ставлення до порядку і чистоти. Приклад батьків є дуже важливим. Не має сенсу пояснювати дитині важливість регулярного прибирання, якщо навіть дорослі часто ухиляються від щоденних обов'язків.
- Будинок – це відображення людей, які в ньому живуть. Подумайте, чи створюють речі навколо особливий настрій, затишок? Лежать вони на своїх місцях? Або є бажання якнайшвидше покинути квартиру, у якій твориться безлад.
- Не всі розуміють, але складнощі на роботі, в особистому житті і навіть зайва вага взаємопов'язані з чистотою в будинку. Дуже важко вести здоровий спосіб життя і бути позитивним, якщо навколо безлад і бруд. Погодьтеся, в чистому будинку і думки стають чистішими і яснішими, а душа і тіло знаходять спокій.
Перш за все треба зрозуміти, в чому причина такого негативного відношення до прибирання. Іноді це пов’язано з банальною втомою, але це можна пояснити глобальними внутрішніми проблемами. І тільки віднайшовши першопричину, можна знайти ефективне рішення.
Незвичайні прийоми
Якщо ви все ще не налаштовані наводити чистоту і думаєте, як змусити себе прибирати, то слід спробувати інші методи:
- Покличте гостей. Необов'язково влаштовувати звану вечерю, це може бути звичайне чаювання з подругами або колегами. Тут вже хочеш не хочеш, щоб не впасти в бруд обличчям, доведеться провести прибирання.
- Зробіть невеличку перестановку. Експерти вважають, що міняти навколишній інтер'єр потрібно хоча б раз на рік. Це позитивно позначається на настрої, змушує подивитись на свою квартиру по-іншому. До того ж під час перестановки без прибирання буде важко. Так можна поєднати одразу дві справи.
- Спортивне тренування. Надягайте костюм для тренувань, кросівки і починайте. Підніміться на носочки і витріть пил з верхніх полиць. Тепер тренуємо м'язи рук – натираємо раковину, плиту, витираємо пил зі столу. Вправи для преса: стоячи на колінах витираємо підлогу ганчіркою (до себе, від себе, в сторони). Тренування закінчуємо тільки тоді, коли будинок буде сяяти чистотою.
- Спосіб для ледачих. Якщо бажання ніякого немає, спробуйте змусити себе попрацювати хоча б десять хвилин, які пролетять непомітно. Щоб випадково не забути про час, встановіть будильник або таймер. Це буде новиною для декого, але навіть за такий проміжок часу можна багато чого зробити. Якщо сподобається, спробуйте витратити на очищення оселі ще декілька хвилин.
- Радикальне рішення. Якщо речей, бруду накопичилося занадто багато, то краще всього скористатися послугами однієї з клінінгових служб (https://mee.services/). Вони наведуть ідеальну чистоту, а вам лише потрібно буде надалі її підтримувати. Ще один плюс такого методу – можна дізнатися секрети швидкого, ефективного прибирання.
Замість того щоб кожен раз змушувати себе наводити чистоту, залучайте до домашньої праці всіх домочадців, в тому числі дітей. Обов'язки, розділені хоча б на трьох, будуть здаватись не такими непосильними і складними.
Як проводити прибирання?
Якщо ви вже розібралися, як змусити себе прибирати в домі, зарядилися позитивним настроєм і готові приступати до прибирання, варто вирішити, що потрібно зробити спершу?
Пропонуємо порядок дій, який, як показує практика, є доволі ефективним:
- напишіть список кімнат, які збираєтесь прибрати
- підготуйте інвентар, який будете використовувати (пилосос, швабру, миючі, засоби, ганчірки й губки)
- зберіть весь мотлох, папери, що валяються у велику коробку
- проведіть сухе чищення пилососом, витріть пил, вимийте начисто підлогу
- розберіть весь непотріб в коробі, потрібні речі упорядкуйте, інші – у смітник
- дозвольте собі трохи відпочити, випийте чашку чаю або кави
- наведіть порядок в інших кімнатах за тою ж схемою
Під час прибирання намагайтеся зберігати позитивний настрій. Пам'ятайте, що затишно тільки в тому житлі, де регулярно прибирають.