Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності водіїв транспортних засобів або ОСЦПВ – предмет даного матеріалу.
Автоцивілка є державно регульованим видом страхування, пов’язаним з використанням автомобіля або іншого ТЗ. Поліс передбачає принаймні щорічне переоформлення, при цьому можна придбати страховку на менший період. Про особливості ОСЦПВ в Україні піде мова надалі.
Сутність страхування
Механізм дії Автоцивілки передбачає наявність у кожного водія полісу страхування, який спрацьовує у випадку, коли з вини його власника спричинено шкоду третім особам внаслідок ДТП. Страхова компанія, що видала поліс ОСЦПВ, відшкодовує збитки, завдані майну, здоров’ю та життю потерпілій стороні. Такий підхід автоматизує розв’язання конфліктних ситуацій на дорозі, роблячи процедуру компенсації максимально зручною та систематизованою.
Особливості ОСЦПВ в Україні
Автоцивілка є обов’язковим видом страхування з дотриманням певних загальноприйнятих умов оформлення полісу. Приємним бонусом є те, що сьогодні можна оформити послугу автоцивілка онлайн. Це особливо актуально в період карантину, дозволяє зекономити час та робить процедуру більш зручною та швидкою.
Страхування ОСЦПВ має встановлені ліміти, що складають:
- до 130 тис. грн. за шкоду, що завдана майну постраждалої сторони;
- до 260 тис. грн. за шкоду, що завдана здоров’ю та життю осіб постраждалої сторони;
- до 5% від загальної суми виплат за шкоду, заподіяну здоров’ю, – в якості відшкодування заподіяної моральної шкоди.
Крім того, страхові компанії мають право збільшувати ліміт, оформлюючи так звану добровільну Автоцивілку. Наприклад, страхова компанія PZU дозволяє оформляти поліс із збільшеним максимальним лімітом до 500 тис. грн.
Строки
Строки ОСЦПВ є досить гнучкою характеристикою. Зазвичайполіс оформлюється на 1 рік.З меншим строком дії (15 діб, 1 місяць, 2 місяці, 3 місяці і так далі з кроком в 1 місяць до 11 місяців включно)можна укласти договір лише щодо:
- незареєстрованого авто – на період до його постійної реєстрації;
- тимчасово зареєстрованого авто – на період до його постійної реєстрації;
- авто, яке зареєстроване закордоном, - на час його перебування в Україні.
Слід додати, що періодичність переоформлення Автоцивілки залежить також від періодичності проведення обов’язкового технічного контролю (ОТК) для ТЗ. В Україні діють наступні вимоги щодо обов’язковості та періодичності проходження ОТК:
- легкові авто та транспортні засоби з вантажністю до 3,5 т. – кожні 2 роки;
- вантажівки з вантажністю понад 3,5 т. – щорічно;
- транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі – кожні 6 місяців.
Щодо ТЗ, який підлягає ОТК, не можна укласти договір з таким строком дії який спливе пізніше ніж наступає дата наступного ОТК.
Термін оформлення впливає на вартість полісу ОСЦПВ. Розрахувати ціну Автоцивілки можна на сайті більшості страхових компаній завдяки калькулятору.
Документи
Документальне оформлення ОСЦПВ має уніфікований формат, що робить процедуру досить простою та швидкою. Для купівлі полісу необхідно надати такі документи:
- для фізичних осіб – ІПН, посвідчення водія та технічний паспорт ТЗ;
- для юридичних осіб – витяг з ЄДРПОУ, свідоцтво платника ПДВ, довідка зі статистики, техпаспорт ТЗ та платіжні реквізити.
Завдяки послузі онлайн оформлення та мінімальному пакету документів, придбати поліс ОСЦПВ в Україні сьогодні зовсім нескладно.
Переваги від ПрАТ СК «ПЗУ Україна»
ПрАТ СК «ПЗУ Україна» відоме своїм фірмовим підходом до обслуговування страхування Автоцивілки. Клієнти даного страховика отримують наступні приємні бонуси на кшталт:
- середній термін отримання відшкодування складає 27-39 днів;
- можливість отримання відшкодування до рішення суду;
- цілодобова підтримка PZU Assistance 24/7;
- виклик Єврокомісара на місце ДТП.
Крім того, надаються такі додаткові послуги, як евакуація авто, заміна колеса, дозаправка, виклик технічної підтримки та дзвінок лікарю.