Якою була унікальна обсерваторія на горі Піп Іван у минулому столітті (ФОТО)

16
3

Ця споруда, розташована на одній з карпатських вершин, є найвищою в Україні з тих, де працювали і жили люди.

Зараз вона перебуває у занепаді, але майже 100 років тому тут жили науковці, які вели астро- і метеоспостереження. Звідси спостерігали за зорями Чумацького Шляху, обертанням Марса тощо. Найактивніша робота тут проводилась у 1937–1939 роках. Після початку Другої світової війни цінне обладнання звідси евакуювали, а у 1944-ому обсерваторію офіційно визнали зруйнованою.

У 2012-ому закинуту обсерваторію в Карпатах почали рятувати, але роботи не завершились ще й досі.

Також рекомендуємо глянути казкову світлину обсерваторії на горі Піп Іван, яка змогла підкорити членів міжнародного журі на конкурсі фотографії Wiki Loves Earth 2016.

Коментарі

ОБ
Олег, Берегово

Гуцулу: обсерваторію збудували не чехи, а поляки, вона знаходилася на їхній території. Будувало її військове відомство, насамперед, для власних потреб. Польська преса дуже обурювалася марнотратством, і цей проект отримав назву "Білий слон" ще й тому, що це була символічна назва даремно витрачених коштів. В принципі, преса була права - користі полякам ця обсерваторія ніякої не принесла. Це так, історична довідка. Сподіваюсь, спільними зусиллями (поляки вже дають гроші на ремонт) ця безцінна споруда буде збережена.

А
аааааааааааааааааааа

Карпатські стежки реставрують і без держави...

Г
Гуцул

У Чехів у 30 роках були гроші на роботу обсерваторії а Україна стіни не може побілити- послідні би украли і з попа ризи та домів потягли.

Читайте також