Якість питної води – це важливий ресурс, без якого неможлива нормальна життєдіяльність людини не тільки у містах з центральним водопроводом, але й окремими джерелами постачання.
Саме тому контроль за якістю води для пиття у кожній державі стоїть на першому місці. Для цього існують певні правові норми та заходи для забезпечення належної якості питної води, виконання яких має контролюватися відповідними органами.
Головні забрудники водного середовища
Існує дуже багато забрудників навколишнього середовища, які негативно впливають на здоров’я людини. У воді знаходиться дуже багато органічних сполук, які потрапляють у неї насамперед через дезінфекцію, що може спричинити людині шкоди здоров’ю. Такі речовини бувають леткими, напівлеткими та нелеткими. Дізнатися, яка концентрація забрудників у воді можливо за допомогою газових хроматографів.
Іонні хроматографи дозволяють проводити дослідження, які контролюють вміст та наявність неорганічних іонів у рідкому середовищі. Такі установки дозволяють отримати максимальну кількість інформації щодо наявності аніонів за один аналіз навіть без попередньої підготовки зразка. Дізнатися більше щодо приладів, які визначають вміст шкідливих речовин можна за посиланням .
Існуючі норми законодавства в Україні
Правила та нормативи щодо питної води в Україні встановлені державними органами, які зобов’язують дотримуватись їх усіма організаціями-постачальниками питної води. Наприклад, у Києві вода до центрального водопроводу потрапляє з артезіанських свердловин, з річок Десна та Дніпро. Незалежно від того, з якого джерела взята питна вода для споживання громадянами, вона обов’язково контролюється наступними способами:
- обов'язковий щоденний контроль питної води на виході з очисних споруд за 22 показниками, щомісяця – 48, а щорічно – 76;
- у артезіанських джерелах відбувається контроль як безпосередньо у свердловинах, так і на виході зі станцій;
- щоденна перевірка якості у кожному розподільчому водопровіднику відбувається у 35 точках міста;
- у головній лабораторії водоканалу міста кожен день аналізують близько 70-ти проб води.
Такий постійний контроль води пов’язаний зі зміною кількості неорганічних, бактеріологічних, органічних забруднень річок, яке змінюється згідно порам року. Саме тому необхідно коригування питної води проектних технологій та конструкцій очисних споруд.