
Ми беремо відповідальність за тих, кого приручили. Цю фразу багато хто з нас знає з раннього дитинства.
Саме вона найкращим чином відображає відповідальність людини перед своїм вихованцем. Адже, як тільки в будинку з'являється маленьке пухнасте створіння, важливо продумати всі аспекти його життєдіяльності.
Харчування займає важливе місце в догляді за кошеням. Збалансований і правильно підібраний раціон – гарантія здоров'я, активності, гармонійного росту і розвитку. Сьогодні ми розберемося, які корми існують на сучасному ринку, і як вибрати продукцію, що ідеально підійде для вашого кота.
Типи кормів
Продумуючи меню пухнастиків, люди зазвичай вибирають між двома типами харчування – натуральна їжа і виробничі корми. Другий варіант вважається більш оптимальним. По-перше, вам не доведеться продумувати раціон з підрахунком калорій і поживних речовин. А по-друге – корми часто містять в складі вітаміни і мінерали, необхідні для росту і розвитку тварини на кожному життєвому етапі.
Крім того, сьогодні існує кілька видів промислового харчування, яке може здивувати навіть найвибагливішого пухнастого гурмана. Виробники пропонують такі типи корму:
- Сухий. Такий корм зручний в зберіганні і підходить для людей, які часто відсутні вдома по роботі – потрібно просто насипати в миску денну норму корму – він не псуватиметься протягом дня. Правда, в сухих шматочках повністю відсутня рідина, тому важливо стежити, щоб кіт випивав достатню кількість води.
- Консерви. Це найулюбленіші ласощі багатьох котів – консерви ароматні, зручні у використанні (1 баночка = 1 порція) і представлені в широкому асортименті.
- Вологі корми. Містять достатню кількість води і продаються в двох варіантах: шматочки м'яса в соусі або желе і паштети.
Класи кормів для котів
Через широкий асортимент харчування багато власників кішок губляться при виборі. Тому важливо знати, які найкращі корми для котів пропонують сучасні виробники. Обов'язково ознайомтеся з рейтингом харчування для пухнастих улюбленців, щоб знайти ідеальний варіант для вашого вихованця. Залежно від бренду ви можете знайти корми для кішок в таких категоріях:
- Економ. Краще відразу відмовтеся від ідеї годувати кішку таким типом корму. У харчуванні економ класу немає нічого корисного. Навпаки – часто в складі можна зустріти інгредієнти, які відверто шкодять здоров'ю пухнастиків. До категорії відноситься найпопулярніша і розрекламована продукція (Whiskas, Friskies, Кitekat).
- Преміум (Royal Canin, Purina, HILL'S). Хороший корм, в якому на першому місці якісне м'ясо. Крім того, преміум корми звичайно містять необхідну норму мікроелементів. Тому вам не доведеться купувати вітамінно-мінеральні комплекси.
- Супер-преміум. Цей клас корму буде дорожчим за попередні два, однак і користь від нього набагато помітніша. Знайти такий корм трохи важче – його не зустріти в супермаркетах, як харчування економ-класу. Однак саме супер-преміум корми (Natural Greatness, Orijen, Monge, Leonardo, Schesir) рекомендують всі професійні заводчики. У них відсутні барвники, підсилювачі смаку, консерванти та інші шкідливі або просто «порожні» компоненти без користі для кота.
- Холістики (Go !, Now, Grandorf). Це найкраще, що ви можете запропонувати вашому вихованцеві. Корми-холістики готуються з добірних інгредієнтів – кращі сорти м'яса, органічні овочі та фрукти, цілий набір вітамінів і мінералів в одній упаковці. Правда, вартість його набагато вище всіх попередніх типів харчування.
Як вибрати кращий корм для котів?
Як же вибрати, яким кормом годувати кішку? Звичайно, в першу чергу варто орієнтуватися на реакцію тварини – коти не їстимуть те, що їм несмачно. Тому краще спочатку купити кілька варіантів різного корму і дивитися, який припаде до душі вашому вихованцеві. Також зверніть увагу на такі аспекти:
- Вік кішки. Для маленьких кошенят існують спеціальні корми для зміцнення кісток і зубів. А для літніх – особливе дієтичне харчування.
- Порода. Сьогодні на полицях магазинів можна зустріти корми, створені з урахуванням конкретної породи кошеня.
- Особливості здоров'я. Для пухнастиків з алергією випускають гіпоалергенні корми. Також є спеціальні лінійки для виведення шерсті, для котів, які страждають від хвороб шлунково-кишкового тракту або нирок тощо.
- Бажано купувати харчування, в якому на першому місці були б м'ясні інгредієнти. Також фахівці рекомендують відмовитися від кормів із зерновими.
Дотримуючись всіх перерахованих вище рекомендацій, ви зможете знайти ідеальний котячий корм, який наситить організм вашого пухнастиків усіма необхідними вітамінами і мінералами і додасть йому життєвих сил і енергії.