Який MacBook вибрати у 2021 році: гайд для тих, хто хоче уникнути помилок

19
0

Після другої осінньої презентації Apple багато користувачів розгубилися через різноманітність доступних моделей та можливі конфігурації.

У цій статті ми постараємося структуровано та максимально простою мовою розповісти, як правильно сконфігурувати ідеальний ультрабук для своїх завдань, і де найвигідніше можна взяти Мак Бук Про 16 в Україні.

Вибір діагоналі

Розмір – важлива характеристика, адже діагональ екрану визначає рівень комфорту під час роботи з текстом чи графікою. З цієї точки зору, звичайно, краще брати 16-дюймовий Mac, тому що банально зручніше. Але не все так однозначно, адже 14-дюймовий ультрабук буде більш компактним і легким. Розміри та вага 14-дюймового MacBook Pro виглядають так:

  • товщина: 1,55 см;
  • довжина: 31,26 см;
  • ширина: 22,12 см;
  • вага: 1.61 кг.

У той же час 16-дюймова модель виглядає трохи переконливіше:

  • товщина 168 см;
  • довжина: 35,57 см;
  • ширина: 24,81 см;
  • вага: 2.15 кг.

Тут кожен повинен вирішити собі сам, які характеристики для нього будуть більш зручними при транспортуванні. Варто лише розуміти, що показники продуктивності у 16-дюймового MacBook Pro будуть вищими, як мінімум через можливість взяти конфігурацію з потужнішим чіпом M1 Max на борту.

Який вибрати чіп: M1 Pro або M1 Max

Стандартним чіпом вважається M1 Pro, його базова конфігурація така:

  • 10-ядерний процесор;
  • 16-ядерний GPU;
  • 16-ядерний співпроцесор Neural Engine;
  • пам'ять із пропускною здатністю 200 Гб/с.

І якщо вам потрібні екстремальні обчислювальні потужності для роботи з графікою та 3D, то цього може виявитися недостатньо, і краще дивитися у бік макбуків на чіпі M1 Max. У цьому випадку можна замовити версію з 32 графічними ядрами, а об'єм об'єднаної пам'яті можна збільшити до 64 ГБ. Така конфігурація щодо продуктивності легко буде конкурувати з десктопними робочими станціями і забезпечує куди більш високу обчислювальну міць на кожен ват енергії. Крім того, пропускна здатність пам'яті чіпа M1 Max становить 400 ГБ/с, тобто вдвічі вище, ніж у M1 Pro.

Який обсяг об'єднаної пам'яті вибрати

Об'єднана архітектура пам'яті дозволяє використовувати її кількома підсистемами чіпа. Якщо для роботи потрібна відеопам'ять, то графічний процесор резервує необхідний обсяг. Якщо ж потрібна оперативна пам'ять (RAM), то й для цього вона підходить. Те саме стосується і нейронного співпроцесора Neural Engine - загалом, будь-який з компонентів чіпа може зарезервувати цю пам'ять для своїх потреб. При цьому вона відрізняється неймовірно високою швидкістю роботи порівняно із звичайною ОЗП.

Рекомендований у 2021 році обсяг професійних завдань – 16-32 ГБ. Якщо ви працюєте з текстом та браузером, а також використовуєте стандартний набір додатків, то 16 ГБ буде більш ніж достатньо – саме стільки має MacBook Pro 14 та 16 у базовій конфігурації. Виняток становить MacBook Pro 16 на чіпі M1 Max – у цьому випадку за замовчуванням надається 32 ГБ об'єднаної пам'яті.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також