Ідемо купувати новий телевізор

27
0

"Соні", "Самсунг", "Філіпс", "Панасонік" - це лише малий список компаній, які виробляють телевізори для наших з вами потреб.

В даний час новинки з'являються одна за одною, і наздогнати їх неможливо. І тим не менш виникає питання, як саме вибрати новий телевізор і не помилитися з покупкою.

Цією статтею хочу вас застерегти від використання старих телевізорів. Адже не за горою того дня, коли в наших будинках з'явиться цифрове телебачення. Саме тому треба дізнатися, яка модель здатна приймати цифрову, а яка аналогова якість. Якщо телевізор може приймати обидва сигнали (при цьому працюючи від простої антени або кабелю), ця проблема для вас у майбутньому не є актуальною. А от якщо телевізор показує лише аналоговий сигнал, то таку модель краще не купувати. Ще треба почекати з придбанням телевізора, що має цифровий тюнер.

Виберемо кімнату, де встановлюватиме телевізор

Треба з'ясувати, де розташовуватиметься вами телевізор: у залі, на кухні або в спальній кімнаті. Якщо, наприклад, телевізор ви хочете встановити в дитячій кімнаті, треба подумати над тим, куди підключатимуться різні пристрої (наприклад, ігрова приставка, фотоапарат, персональний комп'ютер або DVD-приставка). Для телевізора, встановленого в залі, найважливішим фактором є кут, під яким ви збираєтеся дивитися ТБ. Так, наприклад, якщо купити телевізор Samsung У сучасних моделей кут огляду досягає 177 градусів. ТБ, що стоїть на кухні або спальні, призначений для перегляду ефірних програм, а також фільмів, тому підключення до нього додаткової техніки не обов'язкове.

Види екранів

Телевізійні екрани поділяються на LCD (рідкокристалічні), LED (світлодіодні) та плазмові.

Рідкокристалічні екрани дуже поширені, оскільки дешевші. До їх недоліків можна віднести спотворення кольору і невеликий кут огляду (переважно це помітно на моделях, випущених першими), а також підкачала контрастність.

У наші дні спотворення стали майже непомітними. Плюсом для рідкокристалічного телевізора є те, що він може функціонувати практично в будь-яких приміщеннях завдяки широкому асортименту, що поділяється за показниками «яскравість» та «контрастність». Масовий попит може дозволити виробнику дуже знизити вартість.

Технології LED дозволили створити світлодіодний телевізор, який значно перевершує рідкокристалічні за кольором, різкістю зображення, за контрастністю і яскравістю. Світлодіоди дозволили зменшити товщину екрану, а споживати електроенергію він став меншим ніж на 40 відсотків, якщо порівнювати з рідкокристалічним екраном. Мінусом цієї моделі є її дорога вартість. Якщо ви хочете встановити телевізор у вітальні, світлодіодний телевізор LED для цього – ідеальний вибір.

За контрастністю, а також яскравістю плазмовий телевізор перевершує світлодіодний та рідкокристалічний телевізор у кілька разів. Вживання люмінофора в пристрої дозволяє відтворювати соковиті та інтенсивні фарби. Істотним мінусом є значні розміри, вага та велике електроспоживання. Такі телевізори зазвичай купують люди, які прагнуть отримати найбільшу насолоду від насиченості та яскравості кольорів.

Розширення екрану

Виразність зображення в основному залежить від способу виведення кадру на екран. У нинішніх телевізорах використовуються прогресивна та черезрядкова розгортка. На відміну від черезрядкової, прогресивна повністю ліквідує ефект хвилі у об'єктів, що рухаються горизонтально. Ефект тремтіння при цьому на паузах майже не видно. Такий модельний ряд маркують знаками HD Ready, і він має роздільну здатність не менше 1280х720 пікселів.

Маркування знаком Full hd означає, що телевізор може вивести зображення у форматі 1920х1080 пікселів. Екран подібних телевізорів завжди широкоформатний із співвідношенням сторін 16:9, сигнал звичайний із співвідношенням 4:3 виводитися може і на широкий екран тільки з чорними смужками з боків або обріже екран знизу і зверху. Теперішні моделі мають блок обробки сигналу, але він не наблизить аналоговий до цифрового сигналу.

Роз'єми, присутні на телевізорі

Коли вибиратимете телевізор, потрібно звернути увагу і на роз'єми. ТБ, зокрема, можуть оснащуватися SCART для трансляції аналогового зображення, а також звуку; SCART-RGB, що підтримує RGB-режим, для того, щоб покращити картинку зображення; S-VIDEO (роз'єм для відеосигналів, призначених для комп'ютерів, ноутбуків та цифрових камер), D-SUB, щоб підключити комп'ютер.

Кабель не більше п'ятнадцяти метрів дозволяє використовувати телевізор замість монітора. DVI-роз'єм використовується для зображення у цифровому форматі. HDMI є мультимедійний інтерфейс для того, щоб передати сигнал у ВЧ. MINI JACK застосовується для стереозвуку. BNC – коаксіальний, тобто. цифровий інтерфейс звуку. TOSLINK – оптичний звуковий інтерфейс. Для підключення флешки та іншого обладнання існує USB-роз'єм. Вибирайте модель залежно від потрібних роз'ємів, а також їх кількості.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також