Інтернет відсвяткував 20-річний ювілей

20
0

Ювілей глобальної мережі. 20 років тому в Сполучених Штатах з'явилася перша веб-сторінка. Ця подія відкрила Інтернет всьому світу. Але ідея глобального об'єднання комп'ютерів належить зовсім не зарубіжним ученим, а академіку Глушкову, який жив і працював у Києві. Чому вона так і не втілилася в життя – розповість Тетяна Даценко.

Тетяна Даценко, кореспондент:

- Замість звичної клавіатури трохи змінена друкарська машинка. А це не стіл, а серце комп'ютера, саме тут відбуваються всі обчислення, результати яких потім відображаються на світловому табло, що є прототипом сучасного монітора.

Це – один з трьох перших персональних комп'ютерів, створених на початку 60-х. Два інших сконструювали в США і Великобританії. Окрилений успіхом свого дітища, радянський учений Михайло Глушков стверджує: комп'ютер не тільки засіб для обчислень.

Ольга Шульга, старший науковий співробітник музею НТУУ «КПІ»:

- Розроблена була програма їм спочатку локальних мереж невеликих – автоматизація виробництва і було впровадження на львівському заводі.

Кілька місяців управління заводом здійснюється за допомогою комп'ютерної мережі. Успішно. Чому б по аналогії не побудувати мережу всесоюзну? Глушков починає розробку загальнодержавної системи збору і обробки інформації.

Олександр Палагін, академік НАН України:

- Складається така система природно з величезної кількості вузлів: які пов'язані мережею, так от планував Віктор Михайлович Глушков тобто це в мініатюрі був Інтернет в рамках колишнього СРСР.

Запустити систему повинні були в 1990 році. Але комп'ютерна мережа СРСР – так і залишилася мрією вченого.

Олександр Палагін, академік НАН України:

- Напевно боязнь керівників, що вони залишаться не при справі, тому що сама система зможе вирішити надійніше впевненіше ті завдання.

Глушков мріяв: комп'ютерні мережі дозволять не тільки керувати економікою і фінансами, вони зроблять доступним спілкування між людьми в різних куточках величезної країни.

Віктор Глушков, академік АН СРСР:

- Телевізори індивідуально будуть забезпечені такими пультами. Під час лекції скажімо, кожен телеглядач зможе персонально задати питання, і лектор буде відповідати індивідуально на поставлене питання.

Дослідники впевнені – розробники Інтернету втілили саме ідею Віктора Глушкова про єдиної комп'ютерної мережі. Але – в інший час, і на іншому континенті.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також