Ірландські вчені з Університету Дубліна придумали спосіб поліпшити смак пива. Вони з'ясували, що додавання в пластик двовимірних кристалів нітриду бору робить цей матеріал непроникним для газів. Цю технологію, на їхню думку, можна використовувати при виробництві пивних пляшок.
У статті в журналі Science група вчених виклала спосіб виробництва двовимірних кристалів методом ексфоліації - розшарування анізотропного матеріалу з утворенням тонких плівок і пластівців. Завдяки використанню цього методу, авторам вдалося отримати одношарові кристали сульфідів, селенідів і телуридів молібдену, вольфраму, ніобію, а також нітрид бору.
Двовимірні пластівці дослідники змішували з полімерами та отримували гібридні дисперсії. При цьому, за словами авторів, змінювалися властивості полімерів - зокрема, сильно падала їх проникність для кисню і вуглекислого газу.
Новими матеріалами зацікавилася пивоварна компанія SABMiller. Оскільки дифузія кисню і вуглекислого газу погіршує властивості пива, використання більш газонепроникного пластику здатне продовжити термін зберігання напою.
Компанія вже уклала з ученими угоду про партнерство. Протягом найближчих двох років вони планують перевірити придатність пластиків, що містять двовимірні кристали нітриду бору, для виробництва пивної тари.