Історія морських перевезень з Китаю

32
0

Морські шляхи почали використовувати для перевезення вантажів у доісторичну епоху задовго до виникнення парусників.

Товари переправляли на плотах, гребних човнах, каное та пристроях із натягнутої шкіри. Проте з появою парусів та морехідних джонок, драккарів і лодій, морські перевезення стали основою міжнародної та внутрішньої торгівлі.

З чого почались морські перевезення

Послуги з перевезення вантажів морем були зручними завжди. Не потрібно було нести тюки на плечах, стежити за справністю возів, годувати тяглову худобу. На морі не було гір, пустель, трясовини. Хоча траплялися урагани і штилі, але в цілому морський транспорт мав високу (для античності) швидкість і відмінну вантажопідйомність. Та й небезпек перевізника в морі чатувало набагато менше, ніж на сухопутних шляхах. А якщо говорити про такі далекі країни, як Китай та Індія, морем доставлялося в європейську частину практично 100% всіх вантажів.

Сьогодні морем доставляється що завгодно - від нафти до взуття, машин та електроніки. І кожен, хто займається торгівлею з Китаєм, здатний оцінити зручність цього виду транспорту. Тому сьогодні доставка речей з Китаю в Україну в основному здійснюється морем, незважаючи на альтернативи - авіаційний або залізничний транспорт. З чого ж починався розвиток Українсько-Китайського товарообігу?

Торгівля Російської Імперії з Китаєм до революції

Регулярні поставки товарів з Китаю в Одесу (яка входила до складу Російської Імперії) почалися в 1879 році, після заснування компанії "Доброфлот". Спочатку компанія створювалася для постачання Далекого Сходу і відправки з Одеси до Примор'я селян-переселенців (а також каторжників і засланців). У 1914 році компанія "Доброфлот" вже була головним засобом торгівлі з Японією і Китаєм, повністю перехопивши, наприклад, у англійців поставки чаю в країну. Але початок Світової війни призупинив розвиток рейсів між портом Одеса і Китаєм.

Розвиток торгового флоту Китаю з 1970-х років

Сьогодні сумарний дедвейт торгового флоту Китаю становить 13% від загальносвітового (205 млн тонн). Він доставляє по всьому світу 90% вироблених в країні товарів, включаючи 95% нафти і 99% металу. Тарифи перевізників на офіційну доставку з Китаю - найдешевші в світі.

Але так було не завжди. У 1949 році, коли до влади прийшов Мао, торгового флоту в країні практично не було. Як і завдань для нього: виробництво в країні було відсутнє. Ситуація почала змінюватися лише в 1970-х після серії реформ, зниження ролі держсектора в економіці і початку масового товарного виробництва.

У 1961 році у компанії COSCO було всього два судна. Але вже в 2002 вона обігнала за обсягами контейнерного перевезення США. Сьогодні флот Китаю є третім в світі за величиною, надаючи найзручніший спосіб транспортування будь-яких вантажів для клієнтів з України.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також