Юрій Бойко: з України виїхало 70 тис. Лікарів, їх необхідно повернути

7
3

Про це народний депутат, засновник опозиційної платформи - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час робочої поїздки в Сумську область, в ході якої він відвідав ФАП в селі Чернеча Слобода.

Він назвав абсолютно неприйнятною ситуацію, коли в Україні в амбулаторіях відсутній медичний персонал, а в приміщеннях немає належних умов для прийому пацієнтів. «В.о. міністра охорони здоров'я, яка розповідає про реформи в медицині, потрібно привезти сюди і показати, що вони взагалі накоїли. Такого неподобства не було ніколи. Завжди був лікар, люди знали, куди йти. У цьому селі живе 1300 осіб, а всього амбулаторія обслуговує 3000 людей », - сказав опозиційний політик.

За його словами, ключовою проблемою є відсутність достатнього фінансування медицини нинішньою владою. «У 2018 році цей режим направив на медицину тільки половину мінімально необхідної суми коштів, яку рекомендує виділяти Всесвітня організація охорони здоров'я. Після зміни влади ми забезпечимо гідне фінансування медицини », - пообіцяв засновник опозиційну платформу - ЗА ЖИТТЯ.

«Друге - це зарплати лікарів. При тому, що на кінець минулого року середня зарплата в економіці становила 10,5 тис. Гривень, лікарі отримували менше 7 тисяч. Хоча ця сума повинна бути як мінімум 12 тисяч гривень. За останні три роки близько 70 тисяч лікарів виїхали з країни. На даний момент не вистачає третини медичного персоналу, особливо в селах. Скоро просто нікому буде лікувати людей! »- підкреслив Юрій Бойко.

Він також зазначив, що ще однією серйозною проблемою є ситуація з медпрепаратами. «Вартість ліків пущена на самоплив: їх ціна зростає, тому що Міністерство охорони здоров'я не припиняє спекуляції на ринку. Закупівля ліків за виділені бюджетом кошти є корупційною схемою. Медикаменти та вакцини або не закуповуються взагалі, або надходять в країну з запізненням в півтора року », - сказав народний депутат.

Засновник опозиційну платформу - ЗА ЖИТТЯ підкреслив, що медицину доведеться відновлювати практично з нуля. «В Україну повернулися епідемії, про які давно забули, ліків чи ні, або вони недоступні для більшості населення, фахівці масово виїжджають з країни, навіть швидку допомогу практично скасували. Ми скасуємо цю антилюдську псевдореформу. Якісна і доступна медицина буде гарантована всім громадянам », - акцентував Юрій Бойко.

Коментарі

І
іштван

Поверне врачів ,хіба буде їм платити із свого камана .Відмінить реформи ,а він то зробити може як президент? ЩО КОНСТИТУЦІЮ НЕ ЧИТАВ? ДУРЯТЬ ВАС ЯКдітей у садику!

О
Олександр

Пізно вже. Нехай втримують тих , котрі ще залишилися.

Б
Бррр

При выезде проверять какой диплом и не выпускать!!! Условия для работы лучше бы создали и уровень жизни для всего населения чтобы подняли

Читайте також