Юрист пояснив скільки можна зберігати дров, аби уникнути покарання

5726 8

Проголосований Верховною Радою законопроєкт дозволяє українцям зберігати 30 куб м соснових дров або 15 куб м дубових.

Проголосований Верховною Радою законопроєкт дозволяє українцям зберігати 30 куб м соснових дров або 15 куб м дубових. 

Про це повідомила партія "Слуга народу" з посиланням на одного з авторів законопроєкту №9665 Максима Павлюка. 

Причому, він зауважив, що суто технічно ця норма запрацює не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону.

За словами Павлюка, проголосований Верховною Радою законопроєкт щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини спрямований не проти населення, яке використовує дрова для обігріву власного помешкання, а стосується "чорних лісорубів", незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі.

"В окремих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою", - заявив депутат.

"Іншими словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом", - зауважив Максим Павлюк. 

Він також розповів, що для притягнення до кримінальної відповідальності необхідно дрова на суму понад 30 тис грн, а це, за даними ДроваЄ, - 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.

Водночас, як додав депутат, якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися.

"Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності.
Цей законопроєкт покликаний не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог", - повідомив автор законопроєкту.

Нагадаємо:

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила законопроєкт, який передбачає відповідальність за зберігання дров без документів. Він переданий на підпис президенту. 

Закон передбачає:

  • штраф від 34 тис. грн за зберігання дров, якщо їх вартість оцінюють до 30 тис грн
  • від 5 до 7 років позбавлення волі, якщо вартість деревини більш як 30 тис грн..

Крім того, закон передбачає штраф для громадян і за невеликі обсяги деревини – від 1 куб. м, якщо вони не мають документів про підтвердження походження дров.

Коментарі

А
Анатолій

Перші крадії лісу лісники аякже конституція шо все є влас гість народа

М
Марія

Там Закарпатський головний Слуга народу Лаба давно обіцяв місцевим військовим і їх сім'ям забезпечити їх дровами, то чекаємо вже другу чи третю зиму виконання його обіцянок, бо неборак за свою рідню не забув, забезпечив уже внуків і правнуків, але не все так буде.

T
Tutu

Проголосований Верховною Радою законопроєкт дозволяє українцям зберігати 30 куб м соснових дров або 15 куб м дубових та до 2 куб м долар1в.

Л
Ліза

Ви вже там зовсім куку, подивіться спочатку хто обікпав наші гори, куди везли деревину 😥😥😥а так як завжди хочете приховати вашу крадіжку за рахунок нищого нашого народу😥😥😥, тому що бідніших як у нас у Україні пенсіонерів і робочих і медиків і.т.д нема... Подавіться ви своїми законами...

M
Mukachevskiy

коли вийде закон про заборону зберігання картоплі???

1
123

Тупизна даного закону зашкалює, краще ловіть тих хто здоровий ліс рубає і вивозить. Цікаво коли вже дно тупих рішень буде пробито, коли вже не буде пенсій по 100 тис, зарплат у комісіях з енергетики у млн. грн, недоторканності у чиновників і тд.

Т
Троцкій

Аякже, Слуга Народу це дуже вдала назва для партії. І закони вони такіж приймають, усе для блага народу

Читайте також