У Каталозі вкрадених цінностей, який на основі бази даних МВС цього року видала Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України за фінансової та експертної підтримки Гільдії антикварів України, Закарпаття посіло друге місце. Про це на прес-конференції в Ужгороді заявив голова управи крайового товариства «Просвіта», депутат Ужгородської міської ради Павло Федака.
За інформацією Федаки, у Закарпатському краєзнавчому музеї виявлено крадіжку понад 1600 монет, виготовлених з дорогоцінних металів, про що у жовтні 2008 року зробили депутатські запити до правоохоронних органів депутати обласної ради Ластівка і Постолакі. Проведеною звіркою було виявлено повну невідповідність у інвентарній книзі записів щодо 773 старовинних монет, частково не співпали надписи на 649 монетах тощо. У результаті проведеної інвентаризації зафіксовано відсутність 16 експонатів, у т. ч. чотирьох картин, які було вкрадено. «Ми прекрасно знаємо, що ключі від музейних фондів знаходилися у двох осіб: тодішнього охоронця та директора музею Шеби, – сказав Павло Федака. – У порушенні кримінальних справ за фактами зникнення музейних цінностей депутатам відмовлено, а історично-мистецькі надбання попередніх поколінь досі не повернені до музею».
Водночас депутат Закарпатської обласної ради Віталій Постолакі розповів, що у 2008 році до нього, як секретаря постійно діючої депутатської комісії з питань законності і правопорядку, звернулися кілька працівників Закарпатського краєзнавчого музею і заявили про низку зловживань з боку дирекції музею. У вересні-жовтні 2008 року Постолакі підготував чотири депутатські звернення до правоохоронних установ Ужгорода, УМВС та Міністерства культури України стосовно використання виділених на ремонт музею бюджетних коштів, підробки старовинних монет, крадіжки картин. У відповідь керівництво УМВС в Закарпатській області відповіло, що «за фактами крадіжок цінних старовинних монет, що містять історичну й культурну цінність, вирішується питання щодо проведення експертизи визначення вартості пошкоджених і викрадених монет з метою встановлення суми збитків, завданих службовими особами музею, та порушення кримінальної справи». А матеріали про виявлені КРУ та УБОЗом порушення направлені до обласної прокуратури. Про результати перевірки керівництво УМВС у Закарпатській області обіцяло повідомити пізніше, однак досі, як запевнив депутат Постолакі, відповіді він не отримав.
«На мою думку, покривати ситуацію може управління культури Закарпатської ОДА, оскільки без погодження з ним жоден крок у музеї не міг бути зроблений», – сказав Постолакі.