Кабмін врегулював питання перетину кордону митцям та журналістам

185

Відзначається, що відтепер лист сприяння буде підписуватися лише міністром або тим, хто виконує його обов'язки.

Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов’язаними митцями та працівниками медіа, повідомив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.

"Новела в змінах, за які вчора проголосував Кабінет міністрів, полягає в тому, що раніше всі звернення отримувало міністерство, а тапер ми застосували таку схему, коли всі звернення спрямовуються до відповідних інституцій, наприклад, Держкіно, Держтелерадіокомпанія. Вони в межах своєї компетенції опрацьовують звернення, перевіряють всі необхідні документи, і ми (Мінкультури – ІФ-У) уже отримуємо верифікований пакет. Тому що для ухвалення рішення це, по-перше, прискорить процес, а по-друге, зробить його більш транспарентним і відповідальним", - сказав він на засіданні Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Також унормовано, що подача документів до Мінкультури мінімум за 15  днів до виїзду, а максимальний строк перебування за кордоном становить не більше 60 календарних днів з дня перетину кордону.

"У виняткових випадках він може бути продовжений, але нам здається, що цього терміну достатньо, щоб людина вирішила свої робочі питання і повернулася в Україну", - додав заступник міністра.

Крім того, визначено чіткий перелік документів, які необхідні, щоб Мінкультури видало лист-сприяння перетину кордону, зокрема, необхідно мати запрошення і військово-обліковий документ.

"Є певні додаткові елементи, які стосуються працівників ЗМІ і медійників. Тут може бути підключено Мінцифри. Воно підключається у разі участі медійників у заходах, які пов'язані із забезпеченням функціонування мультимеійної платформи United24", - розповів Наджос.

Також для медійників має бути надане чітке редакційне завдання і наказ на відрядження.

Серед іншого, Мінкультури має намір розробити певний алгоритм, який би унормовував, що якщо митець декларував як мету виїзду за кордон збір коштів на Сили оборони, то після повернення він має прозвітувати в яку бригаду і в якій кількості будуть направлені кошти.

Серед важливих нововведень також те, що для юридичних осіб буде важливо мати статус критичності, а фізичні особи-підприємці зможуть подаватися на виїзд, якщо вони три роки, на момент подачі заявки, були зареєстровані і провадили діяльність.

Очікується, що постанова набуде чинності після публікації в "Урядовому кур'єрі" з 6 березня.

Коментарі

Читайте також