Карпатський ліс потребує доріг і коштів

9
0

Днями у Великобичківському державному лісомисливському господарстві, що на Рахівщині, відбувся семінар із будівництва лісових доріг в Карпатському регіоні

Участь у заході взяли голова Держкомлісгоспу України Віктор Сівець, голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші, заступник голови Держкомлісгоспу України Олексійя Пристая, начальник обласного управління лісового господарства Валерій Мурга.   

16,4 млн. гривень — саме стільки коштів було виділено з держбюджету на будівництво 19-ти лісових доріг краю. Зокрема, дороги прокладають у Брустрянському, Великоберезнянському, Великобичківському, Воловецькому, Мокрянському, Рахівському, Свалявському, Хустському лісомисливських господарствах.  Приміром, площа лісового фонду ДП Великобичківське лісомисливське господарство— 53 тисячі 333 га. На будівництво лісових доріг виділено 3 млн. 210 тис. грн. Тут намітили збудувати 10,7 км лісової дороги. До робіт приступили наприкінці травня.  Наразі уже прокладено 7,5 км дороги із запланованих 5-ти.

Великобичківське лісомисливське господарство, завдяки будівництву цієї дороги, має змогу заготовити 40 тисяч кубометрів лісу й отримати додатково 10 млн. гривень. Тобто дорога окупиться через рік. Є і стиглий, перестиглий та ушкоджений ліс, який також необхідно вирубувати. До слова, там, де зрубали, садять новий. На лісовідновлення уряд виділив 45 млн. грн. Дорога, крім того, дозволить ефективніше боротися зі шкідниками, краще доглядати за лісом, запобігати пожежам, — розповідає Віктор Миколайович. Проектанти, фахівці — австрійські, тож дороги будуть не гіршими, ніж у них.

 — Уперше за роки незалежності, за словами голови Держкомлісгоспу України, було виділено кошти на будівництво лісових доріг із держбюджету. — Охопили весь Карпатський регіон — Львівщину, Івано-Франківщину, Чернівеччину, Закарпаття. Плануємо до вересня цього року здати у цих областях 200 км. Собівартість їх — від 300 до 400 тис грн. за кілометр. А лише на Закарпатті треба побудувати 30 тис. км лісових доріг, — наголосив Віктор Миколайович.

Начальник обласного управління лісового господарства Валерій Мурга каже, що будівництво лісових доріг дозволить поліпшити екологічну ситуацію, створити умови для розвитку туристично-рекреаційного комплексу.

До речі, нині на балансі держлісгоспів краю — 569,4 км доріг із твердим покриттям, 1600 км — не облікованих із ґрунтовим, що потребують суттєвого покращення, повідомили з управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також