
Трекове освітлення – тренд останніх років. Воно складається з магнітної шини (власне трека) і освітлювальних приборів – світильників або спотів.
Ці світильники можуть пересуватися по всьому периметру шини, ви можете встановити будь-яку їх кількість, яка обмежується лише довжиною треку та потужністю блока живлення, і для цього вам не потрібні спеціальні навички чи інструменти.
Керування трековим освітленням
Одна із переваг такого освітлення – можливість гнучкого керування ним. І мова зараз йде не про ручне керування. Хоча ручним також називають керування за допомогою дистанційного пульта, посередництвом якого ви можете вмикати/вимикати прилади, і змінювати яскравість.
Також трекове освітлення може керуватися датчиками руху – світло автоматично вмикається, коли хтось заходить в приміщення. Так само світло вимикається, коли в приміщення нікого немає.
Ще один спосіб – керування датчиками освітлення. Вони реагують на те, як змінюється освітлення в приміщенні, і коригують яскравість освітлення. Ці сенсори можуть бути встановлені як зовні, на вулиці, так і всередині.
Системи керування
Найпопулярніші системи керування трековим освітленням:
- DALI (Digital Addressable Lighting Interface) – дані передаються по одній загальній для всіх приладів шині, всього можна підключити до 64 пристроїв. Передача даних відбувається по двом проводам. Ви можете запрограмувати систему таким чином, щоб кожен світильник працював по індивідуальному сценарію, за окремою командою. У вас завжди є інформація про стан усіх приладів, DALI легко інтегрується в “розумний дім”;
- ZigBee – свого роду альтернатива Wi-Fi і Bluetooth, це технологія бездротової передачі даних за допомогою радіохвиль для моніторингу та керування з мінімальними енергозатратами. Ви можете керувати освітленням через ZigBee, використовуючи додаток на Андроїді за допомогою голосових команд;
- 1-10V – найпростіша система керування трековим освітленням. Сила світла змінюється пропорційно до напруги. При значенні 10V система видає 100% яскравості, при 1V яскравість мінімальна, але без вимкнення. Щоб вимкнути світло, регулятор потрібно повернути проти годинникової стрілки до характерного клацання.
Варто сказати, що сучасні системи керуванням світлодіодним освітленням на магнітному треку забезпечують стабільну роботу всіх приладів. Якщо ви хочете змінити конфігурацію чи кількість світильників, вам не потрібно проводити демонтаж та прокладати нові комунікації.
Висновок
Сучасні трекові системи – це найзручніший та найефективніший варіант для облаштування освітлення в домі, квартирі, офісі чи будь-якому іншому приміщенні. За допомогою спеціальних систем – від сучасних більш складних до простих аналогових – ви можете керувати роботою світильників: вимикати/вмикати їх, змінювати яскравість їхнього світла та задавати різні команди (в більш нових системах). Якщо вас цікавить освітлення саме такого плану, ви можете його замовити у компанії-виробника Barvanor за вигідною ціною з доставкою у ваше місто.