
Потрібен надійний кабель для з’єднання електроприладів у приватному будинку чи на підприємстві? Є необхідність знайти конструкцію, яка підходить для використання за умови великого розкиду напруги змінного струму? Варто придбати провід ПВС – один із найпоширеніших у побуті та на виробництві.
Кабель виготовляється з вініловою ізоляцією. Він являє собою виріб із мідними струмопровідними жилами та поєднує всі переваги таких моделей. Універсальний, може використовуватися як у будинках чи квартирах, так і на промислових підприємствах для потужного обладнання.
Як виглядає, де використовується
Головне призначення конструкції – з’єднання між собою різних приладів або їхнє підключення до мережі. Провід ПВС, представлений тут https://res.ua/kabelno-providnikova-produkciya-132/kabel-provid-z-midnimi-zhilami-149/pvs-150/, має гнучкі й багатодротяні жили, тому добре витримує багаторазові вигини й підходить для підключення рухливої апаратури.
Зовні цей кабель мало чим відрізняється він аналогів, проте всередині облаштований трохи інакше. Виробники додають ПВХ-ізоляцію круглої форми, під нею знаходяться мідні жили, які складаються з певної кількості дротів. Для кожного передбачена додаткова ізоляція, її оформлено в різних кольорах, щоб було зручніше монтувати. Для утворення жили всередині дріт скручується, його товщина точно відповідає ДСТУ і стандартам.
ПВС використовують у домашньому господарстві та виробництві для різних задач. Зокрема, з його допомогою підключають електродвигуни, замінюють та подовжують шнури від побутових приладів. Завдяки наявності мідних жил виріб розрахований на довготривалу експлуатацію, тому потрібен і під час прокладання електропроводки як у приміщенні, так і на вулиці.
Особливості й характеристики кабелю
Провід ПВС часто присутній також в електрощитах під час монтажу електроапаратури, може прокладатися в приміщеннях із підвищеними показниками вологості або під землею в трубах. Якщо використовувати конструкцію в складних умовах, для неї додатково облаштовують герметичну муфту. Номінальна напруга – 360/380 В, товщина шару ізоляції різна, може досягати 1,2 мм.
Як і для всієї кабельно-провідникової продукції, для ПВС є конкретне розшифрування кожної літери назви, яке визначає особливості й можливості застосування:
- П – ця літера говорить про те, що перед покупцем безпосередньо провід, а не кабель, хоча в нормативній документації немає чіткого визначення для першого й другого термінів;
- В – повідомляє про наявність ізоляції з вінілового пластику, використаної для окремих жил. З того ж матеріалу виготовляють зовнішню оболонку;
- С – ця літера визначає призначення виробу – з’єднання електроприладів та елементів установок.
Додатково існують проводи з приставкою «нг» до назви, тобто їхнє найменування повністю звучить як ПВСнг. Такі вироби не підтримують горіння, тому саме їх вибирають і використовують у дерев’яних спорудах, де постійно високий ризик пожежі. Матеріал ізоляції підходить для будь-яких погодних умов, добре працює в неагресивних середовищах при температурі 40 °C, витримує короткочасний перегрів до 70 °C.
Визначити призначення й особливості проводу просто за допомогою маркування. Перша цифра в ньому означає кількість жил, друга – площу перетину для кожної окремо. Вказані значення можуть трохи відрізнятися від фактичного розміру. Придбати ПВС від різних виробників (наприклад, «Одескабель» або «Запорізький завод кольорових металів») зручно в інтернет-магазині RES.UA. Тут усі товари продаються з офіційною гарантією.