Хустяни утеплюють свої багатоповерхівки за мільйони від ЄС (ВІДЕО)

6
0

Жителі двох багатоповерхівок на Закарпатті, до питання підійшли ґрунтовно: щоб тепло не втрачалося, відремонтували підвали, фасади і дахи. Частина грошей зібрали самі, решту покрив грант Євросоюзу і міський бюджет.

Всі 80 квартир в будинку в Хусті Закарпатської області вже давно на автономному опаленні. Але раніше, навіть включивши взимку обігрів на повну потужність, мешканці мерзли. Однак, провівши за свій рахунок енергоаудит, вони з'ясували, де найбільше будівля втрачає тепло.

Як розповідають журналісти ТРК Україна, подібна ситуація була і в сусідній багатоповерхівці. Жителі обох будинків порахували, що, щоб утеплити їх будівлі, в сумі потрібно 10 мільйонів гривень. Таких грошей міськрада виділити не могла, тоді фінансової допомоги попросили у Євросоюзу і ООН.

Тоді, з необхідних 10 млн гривень 7 млн ??оплатили міжнародні організації за програмою "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Ще 2,5 млн грн додали з міськбюджету, а решту 500 тис. грн зібрали самі жителі.

Почавши утеплятися, жителі вирішили пофарбувати під'їзди і оновити електрику в парадних - за свій рахунок.

Термомодернізацію двох будинків вже закінчують: повністю оновили покрівлю, утеплили фасади і підвали. За попередніми підрахунками, вже за два роки все, вкладене в утеплення мешканцями, окупиться з лишком.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також