
Маркування захисних властивостей спецвзуття. Що означає маркування на робочого взуття. Категорія класів захисту відповідно до стандарту EN ISO 20345-20347
Якісне, захисне робоче взуття необхідне для представників професій промислової сфери і виробництва. За життя, безпеку і здоров'я співробітників несуть відповідальність роботодавці. Тому забезпечення персоналу спецвзуттям стає ключовою вимогою в організації виробничої компанії.
Правильно підібрати захисне взуття, відповідне особливостям впровадження нових технологічних процесів - непросто. Кожна робоча галузь регламентує свої категорії. Все існуюче вимоги прописані в стандарті EN ISO 20345. Вони розроблені, щоб службовці не зіткнулися з ризиком пошкодити ноги на виробництві.
Захист основна (SB)
Спецвзуття, створене за регламентом європейських стандартів, зобов'язана мати критерій енергопоглинання до 200Дж. Даний показник визначає висоту падіння на ноги якогось предмета і його допустима вага.
Абревіатура SB означає основний рівень безпеки, при якому підошва має наступні особливості:
- кислотно-лужна стійкість;
- несприйнятливість до високих температур;
- підвищений рівень масло нафто стійкості;
- максимальна рівень енергопоглинання при ризику падіння - 200Дж.
Шкарпетки спецвзуття при виготовленні забезпечуються спеціалізованими миска високої стійкості. Такі доповнення повинні витримувати удари предметів вагою до 1000кг, які можуть пошкодити кістки ніг.
Захист антистатичний (А)
У процесі роботи фахівці можуть стикатися з проявом статичного розряду. Цьому сприяє носіння уніформи, зіткнення з матеріалами і речами, обладнанням. На виникнення статики впливають і кліматичні особливості. Такий прояв не тільки неприємне по відчуттях, але і небезпечне.
Особливу небезпеку статика несе при роботі з легкозаймистими, горючими середовищами. З метою захисту від виникнення статичної напруги використовується взуття з антистатичним ефектом. Згідно з нормативами антистатична спецвзуття повинна мати параметрами 100к на 1000м.
Категорія класів захисту відповідно до стандарту EN ISO 20345-20347
Міжнародний класифікатор EN ISO 20345-20347 регламентує як основні (головні), так і додаткові умови для спецвзуття.
Захисне взуття для комерційного використання має наступні SB-класами:
SB-P: додатковий рівень захисту від високих температур, металева прокладка на основі підошві черевика або спеціальна устілка з захисний матеріалів, стійка до проколів;
- S1: SB-P + ефект антістатіка 100К на 1000м, спеціалізований каблук з ефектом енергопоглинання в 20Дж;
- S1-P: розширена категорія безпеки, водостійкість, наявність антипрокольной устілки;
- S2: підвищені параметри водостійкості черевика;
- S3: S1-P + антипрокольна устілка з алюмінію і підошва черевика із спеціальним протектором, що перешкоджає ковзанню;
- S4: SB-клас + антистатик, устілка з композиційних матеріалів та енергопоглинаючий каблук;
- S5: антистатична взуття з рельєфною основою підошви, енергопоглинаючий каблук і антипрокольна устілка з кевларових ниток.
Додатково підошва спецвзуття, що випускається компанією UKRZIZ, повинна витримувати будь-які проколи. Відповідно до європейських стандартів EN ISO 20345-20347 антипрокольной устілки з основою зі сталі-нержавійки, обробленого алюмінію і спеціального композиційного матеріалу з додаванням кевларових ниток. Максимальний клас стійкості взуття до проколів визначено в 1100 Ньютонів.