Класифікація противірусних препаратів

409
0

Умовно всі препарати противірусного напряму поділяються на дві групи.

Противірусні препарати – недорогі, але ефективні медикаменти, що призначаються для лікування вірусних захворювань. Вони впливають на патогенні мікроорганізми, пригнічуючи їхню життєдіяльність, і сприяють поліпшенню стану людини. Також допускається застосування противірусних засобів у профілактичних цілях, але тільки після призначення лікарем та підтвердження діагнозу.

Основні групи противірусних засобів

Перша пригнічує віруси та перешкоджає розмноженню їхніх клітин. Друга - сприяє виробленню власного інтерферону, що допомагає організму самостійно боротися з вірусною інфекцією.

Також класифікація противірусних препаратів здійснюється залежно від типу вірусу, який вони впливають. Для лікування грипу застосовуються:

  • Інгібітори М-2 каналів – пригнічують вивільнення вірусного геному у клітинах.
  • Інгібітори нейрамінідази – перешкоджають проникненню патогенних клітин у слизові оболонки організму.
  • Інтерферони - виступають у ролі білків, що запобігають розмноженню вірусу.
  • Індуктори інтерферону – підвищують рівень свого інтерферону в організмі.

У категорії противірусних засобів для лікування герпесу та цитомегаловірусів застосовуються такі препарати, як сильні інтерферони, індуктори інтерферонів, інгібітори злиття та блокатори РНК/ДНК-полімерази. При гострому та хронічному гепатиті B, C та D доцільний прийом препаратів прямої дії, спрямованих на знищення вірусу.

У ситуації з ВІЛ-інфекцією застосування противірусних засобів відбувається протягом тривалого часу, і лише під контролем лікаря. До таких медикаментів відносять інгібітори злиття, протеази, інтегрази та зворотної транскриптази.

Різновиди противірусних препаратів за принципом дії

Існує кілька форм медикаментів противірусного спрямування. Призначення таблеток, капсул, крапель, сиропів, ректальних свічок, мазей, кремів та ін'єкцій залежить від вогнища ураження та типу вірусу.

Щодо принципу дії, то за таким критерієм противірусні ліки діляться на три типи – імуномодулятори, імуностимулятори та вакцини. Імуномодулятори та імуностимулятори стимулюють відновлення захисних сил організму та посилюють імунітет відповідно. Вакцини застосовуються для профілактики та вироблення антитіл до вірусу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також