Коли треба міняти АКБ в авто - Ознаки та терміни експлуатації

34
0

Виробники автомобільних акумуляторів вказують відносно довгі терміни придатності. Проте, розраховувати на цей термін експлуатації можна тільки у разі чіткого дотримання інструкцій.

Це відбувається далеко не завжди, адже в процесі поїздок можуть статись непередбачувані ситуації. Саме тому, через деякий час варто перевіряти справність блока. Пропонуємо дізнатись, що свідчить про неполадки, та коли потрібно купити АКБ на заміну.

Термін експлуатації: скільки років служать АКБ?

Автомобільні акумулятори, які пропонують сучасні компанії, є вдосконаленими запчастинами. Вони мають особливу будову та наповнення, які розраховані багаторічну експлуатацію. Термін зазвичай відрізняється в залежності від типу АКБ. Пропонуємо розглянути найбільш популярні моделі:

  • AGM TPPL. Це різновид акумуляторів відрізняється максимально довгим терміном експлуатації. Вони можуть служити протягом 12 років та навіть довше.
  • Absorbent Glass Mat (AGM). В цю категорію входять АКБ AGM, які можуть експлуатуватись протягом 10 років.
  • Стандартні акумулятори. Запчастини, створені за цією технологією, можуть використовуватись приблизно 5 років.

Проте, ці цифри можуть змінюватись. Все залежить від стилю керування, частоти використання транспортного засобу, умов експлуатації та інших чинників.

Які ознаки свідчать про несправність АКБ?

Часто у водіїв трапляються ситуації, коли вони не помічають невеликі несправності в роботі АКБ та згодом стикаються з серйозними наслідками. Так стається через те, що більшість ігнорує деякі важливі зміни.

Падіння рівня напруги на клемах

Це одна з прямих ознак, які вказують на вихід з ладу АКБ. Її потрібно виявляти вчасно, інакше в процесі поїздок можуть статись неприємні ситуації. Щоб перевірити напругу, достатньо скористатись тестером. Нормальні показники НРЛ (напруги розімкнутого ланцюга) не повинні бути нижчими, ніж 12,6-12,7 В.

Якщо цифри нижчі, то можливо потрібна підзарядка. Якщо ж навіть після цього ситуація не змінилась, тоді потрібна заміна АКБ. Що стосується вимірювань, то їх потрібно проводити тільки через декілька годин після зупинки авто.

Зіпсований зовнішній вигляд

Про наявність проблем в роботі автомобільного акумулятора свідчать наступні явища:

  • білий наліт;
  • краплі кислоти;
  • порушення цілісності пластикових частин.

Крім того, порушення функціональності підтверджує поява тріщин. Ці дефекти виникають через удар, замерзання електроліту або процеси кипіння.

Слабка тяга під час запуску та тьмяне світіння ламп на панелі приладів

Поява таких ознак є прямим свідченням збоїв в роботі АКБ. Адже, саме акумулятор дає енергію для підтримання цих процесів. Якщо її не вистачає, то це підтверджує зниження напруги та виникнення інших збоїв. Наприклад, поширеною причиною є окислення клем. В будь-якому разі потрібно проводити діагностику запчастини та усувати несправності.

"Джерело: akb-plus.com"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також