Корупція зростає: в Україні згортається процес реформ. В Румунії та Угорщині теж

11
9

У рейтингу сприйняття корупції від міжнародної організації Transparency International Україна в 2019 році зайняла 126-е місце з 180. Поруч з Україною у списку - Киргизстан, Азербайджан і Джібуті.

Зазначається, що в Україні за останні роки фактично відбувається згортання процесу реформ і боротьби з корупцією.

Україна набрала 30 балів зі 100, чим погіршила свої показники на 2 бали, порівняно з минулим звітом. Причиною такої динаміки експерти організації називають повільний темп реформ, а також настання певного перехідного етапу зі зміною влади.

Минулого року Transparency International надала 12 рекомендацій Україні, які могли б покращити її становище у СРІ. Із них станом на кінець року було виконано тільки 2.

"З початку 2017 року Україна фактично відбувалося згортання процесу реформ і боротьби з корупцією. Влада все активніше намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів, затягувала запуск Вищого антикорупційного суду, створювала штучні законодавчі обмеження. Що говорити про політичну ангажованість Нацагентства з питань запобігання корупції, провальною судової реформі і взагалі відсутності реформ в органах правопорядку. Влада не тільки неохоче прислухалася до порад громадянського суспільств і міжнародних партнерів, але іноді і активно протидіяла їм. Останні кілька років влада проігнорувала більшість рекомендацій, а деякі з них були критично важливими для країни ", - заявили в організації.

Зростання рівня корупції відбулося і у наших найближчих сусідів. Найбільш корумпована країна Європи - Болгарія, далі йдуть Румунія та Угорщина (44 бали із 100).

"Корупція стала тут частиною системи, а не її побічним ефектом", - йдеться в повідомленні Transparency International.

Йозеф Петер Мартін, керуючий директор TI Угорщини, заявив, що корупція в країні стала центральним елементом влади за останнє десятиліття. Влада вільно користується грошима платників податків і практично перетворює їх на власний приватний капітал. Також бездіяльність прокуратури забезпечує безкарність тим, хто втягується в найбільш чутливі скандали уряду. Єдиний позитив: поліцейські в Угорщині стали брати хабарі рідше, ніж раніше.

На першому місці в рейтингу Transparency International - Нова Зеландія та Данія, які набрали по 87 балів.

Коментарі

Д
Дюрі

Якщо ЛІВІ сигарети, ліс, і т. д. вільно проходять українсько-угорський кордон без сплати відповідних платежів і всі про це знають з обох сторін, томожна ставити знак рівності між нашими корупціями!

М
Мукачівець

Парахаботи, із 2017 року!!! Щотскажети, свинорилі? ;)

0
0007

А мені насрали на голову.Но я не тужу потому шо я маскаль.

0
0007

Майдауни просрали Україну.

7-
73% - не стадо зе дебілів

А ми йому будемо очко з середини вилизувати

ВБ
Віктор Берлога

Ну що, 73%, не захотіли йти з Порохом в Європу? Тепер з ваЗЕліном підете в жoпу!

ДК
До кацапського педераста 09.

Кацапе ,а що в кацапстані був майдан ?Хоча вам свиням азіатським і так ніщо не допоможе.

:
:::

Міжнародна організація " Transparency International " принадлежит Шорошу (Соросу), тому для Угорщини 44 балів, це дуже добре, могли б дати 30 як для України (лише люди це уже точно не повірили би). Румунія може і має 44 балів, но тоді Угорщина довжна мати хотяб 65.

0
09

Чого добилися активісти майдану? Стало ще гірше.

Читайте також