У вас буває так, що ви знаєте, що хочете сказати – а написати не можете? Слова не йдуть, ідеї кудись загубилися. Ще про граматику та орфографію пам'ятати потрібно. А звіт повинен бути написаний ще вчора.
На щастя, для таких страждальців доступні якісні інтернет-ресурси. Добре писати можна навчитися. Треба тільки знати як і де.
На будь-якому робочому місці не обійтися без уміння зв'язно і толково писати. Від співробітників вимагають складати наукові проекти, писати статті, здавати твори, а також надавати звіти про свою діяльності. У деяких спеціальностях, таких як реклама, копірайтинг або просування в соціальних мережах, лист – ключова навичка. Але вміння писати так, щоб вас хотіли читали, не з'являється з нізвідки. Цьому вчать. І зовсім не обов'язково йти на філфак – курси письмового майстерності цілком можна відшукати в Інтернеті.
Однак простори Всесвітньої мережі практично невичерпні. Тому перш ніж починати пошуки відповідного курсу, варто перш за все розібратися – які саме навички в цій життєвій грі вам варто прокачати.
1. Пишемо елегантно і грамотно
В останнє десятиліття ми стали свідками буму онлайн-освіти. Завдяки закордонним освітнім платформ, тисячі людей змогли отримати доступ до курсів з програмування, менеджменту, точних і природничих наук, іноді навіть без необхідності щось оплачувати. Останнім часом запрацювали також російськомовні освітні платформи. Сайти з найкращою репутацією – універсаріум і лекторіум. А якщо ви віддаєте перевагу навчанню у класиків – завітайте на Арзамас. Але не варто забувати і про те, що існують перевірені часом прийоми написання якісних текстів, які легко читаються.
2. Уміння писати як бізнес-інструмент
Цілком можливо, що вам не до класики. Ви в ситуації, коли вам необхідно складати переконливі ділові листи або створювати тексти, які залучають клієнтів. В такому випадку вам слід шукати вузькоспеціалізовані курси. Потрібно освоїти ази копірайтингу або SMM – завітайте в академію "Риба". Колектив лекторів на сайті дуже вражаючий. Це платні курси, але вони стоять своїх грошей. Академія ІРС – ще один ресурс, який пропонує навчити всіх бажаючих таким спеціальностям, як копірайтинг або SMM.
3. Хай живе мова Шекспіра і Байрона!
Багато компаній зараз активно співпрацюють з підприємствами в США та інших англомовних країнах. І щоб не вдарити у бруд обличчям перед партнерами, необхідна не тільки усна англійська, але й тренування навичок письма. На щастя, є маса ресурсів для тренування письмової англійської. Діапазон таких платформ дуже широкий – від сайтів, націлених на надання базовим навичок до спеціалізованих курсів по technical writing.
А що ж робити майбутнім студентам зарубіжних американських і британських вузів? Місцевих студентів зі школи вчать як писати твори та есе на А + б але у нас-то зовсім інші вимоги. Звичайно, можна піти легким шляхом і попросити допомоги на https://ukessay.com/.
А можна згадати, що про вас давно подбали такі гіганти онлайн-освіти, як coursera.org і edx.org. Зайшовши на провідний агрегатор онлайн-курсів ClassCentral, ви знайдете цілий спектр пропозицій. Тут можна знайти все, від навчання азам англійської мови, до серйозних спеціалізацій, таких як журналістика або письменство. Багато з цих курсів до сих пір безкоштовні або умовно безкоштовні. За інші доведеться заплатити близько 50 або 100 доларів США.
Навіть якщо раніше у вас зовсім не виходило написати щось гарне, впадати у відчай не варто. Сформулюйте мету – а вже кошти до її виконання ви знайдете. Письмове слово – потужний інструмент в сучасній дійсності. Уміння писати грамотно, чітко і дохідливо – надзвичайно корисна навичка, яка завжди високо оцінюється роботодавцями. У її формування варто вкластися часом і фінансами. Але перш ніж зануритися в навчання – варто згадати дуже просту річ: всі хороші письменники постійно читають те, що пишуть інші. Вам варто наслідувати їхній приклад. Якісна література – художня, науково-популярна або вузькоспеціалізована – завжди знадобиться. Особливо коли вам необхідно знайти потрібні слова для чергового ділового листа або наукової статті.