
Багато батьків стикалися з проблемою, куди відправити дітей влітку. Звичайно, до діда та до бабки в село - прекрасний варіант. Але задовольнить він не всіх, а особливо сучасних дітей.
Поїхати на море можна звичайно і з дітьми, але тоді зникає особистий відпочинок. Усім відома з дитинства альтернатива – дитячі табори. Дітей заслати у табір, а батькам відпочинок. Але все ж таки куди краще? Артек, або інші табори у Криму? Ціна подекуди сягає 7 тисяч гривень,а якість відпочинку не змінилася з радянських часів. Та й користь з таких таборів досить сумнівна. Вожаті не мають досвіду роботи, як правило це практиканти педагогічних училищ. От діти без певного контролю і професійного ставлення у компанії своїх однолітків і набираються чудових ідеалів – паління, культу пива та горілки, блатних пісень, привозять чудову підбірку нецензурних анекдотів.
На зміну старому радянському формату табору для відпочинку приходять табори, які поєднують корисне навчання із активними формами відпочинку. Є мовні табори, є розвиваючі, пластунські, спортивні, інтелектуальні. Останні роки з’явилася декілька цікавих лідерських таборів. Слід сказати, що тема ця досить актуальна, тому що стати успішною людиною без задатків лідерства неможливо. Лідером можна народитися, а можна й навчитися цьому. У школі цього не вчать, на кружку танців або карате так само. А ось у таборі, за допомогою сучасних методик неформальної освіти це проходить досить цікаво і справді дає поштовх дитині для подальшого розвитку. Методики ці прийшли до нас знову ж таки із Заходу, де взагалі ціла культура різних дитячих розвиваючих таборів.
Проблема в тому, що дуже мало батьків взагалі знають про існування таких таборів, дуже багато навіть не цікавляться варіантами відправлення дитини у табір. І справді, сучасні табори не рекламують широкому загалу свої пропозиції. А, до речі, декілька подібних іменитих таборів працюють у нас на Закарпатті. Серед них є і суто мовні, і інтелектуальні. Подивимось, що можна знайти в Інтернеті: «Дек-кемп», «Пластунські табори», Лідерський табір із поглибленим вивченням англійської мови “Point”, табір «Перевал». Усі різні і підійдуть для різних людей. Один табір обіцяє найвищу якість , найцікавішу програму, але коштує під 10 тисяч гривень; інший розвиває дух, витривалість, але не кожна дитина захоче жити у наметах; декторі табори мають певну релігійну приналежність.
Що цікаво – то це табір “Point”, в якому поєднали заняття з лідерства, різні майстер-класи та розваги сучасного табору із вивченням англійської мови. Діти навчаються бути лідерами, вчаться новим навичкам (театр, кіно, диско-танці), вчать англійську мову, займаються спортом, їздять на екскурсії та походи. В той же час ціна не 5 і не 10 тисяч гривень і справді приємно вражає.
Отже, порада батькам. Відпочиньте самі, і дайте відпочити вашим дітям. І, дякувати сучасним таборам, такий відпочинок ще й може бути не тільки приємним, але й корисним.