Квітнева гойдалка: Закарпаття б'є температурні рекорди і готується до потепління

3329

Після рекордно холодного початку квітня погода на Закарпатті починає кардинально змінюватися. Гідрометеоролог Василь Манівчук, розповів Mukachevo.net коли в області буде потепління.

На Закарпатті досі панує північно-західна холодна повітряна маса, яка принесла з собою опади у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу. Температури у гірських районах 11 квітня залишаються на рівні 0°C, а в рівнинній частині не перевищують +5°C.

"Ми отримали з вами холодну повітряну масу з північного заходу, це територія Польщі. Ця повітряна маса була насичена досить значною кількістю вологи, тому на території області випадала велика кількість опадів, у гірській частині це переважно чистий сніг, а на рівнині, або мокрий сніг, або дощ", - коментує Василь Манівчук.

Проте, за словами синоптика, така ситуація зміниться вже найближчими днями.

«Завтра очікуємо суттєве потепління: вдень температура сягатиме +13…+15°C на рівнині. А в неділю – до +18°C. Кількість хмарності теж буде зменшуватися поступово, вже завтра в другій половині дня небо буде відкриватися і ми будемо спостерігати з вами, сонечко. », — каже Манівчук.

Найтеплішими днями тижня стануть середа та четвер, коли повітря на Закарпатті прогріється до +23…+24°C у денні години. Нічні температури також зростатимуть — до +10°C у рівнинній частині.

Попри загальне потепління, у високогір'ї та на перевалах ситуація ще зимова.

"Ця повітряна маса, яка зараз у нас є, вона вже, в принципі, майже видихлася, але на сході ще продовжуються опади у вигляді снігу, до кінця доби це однозначно, сніг буде випадати на сході області", - додає пак Василь.
  • На Яблунецькому та Міжгірському перевалах опади триватимуть до ранку у вигляді снігу з дощем.
  • На Воловецькому — мокрий сніг перейде у дощ ближче до 23:00.
  • Ужгородський перевал уже сьогодні після 17:00 фіксує змішані опади, які до ночі перетворяться на дощ.

«Завтра в другій половині дня хмарність зменшиться, з’явиться сонце, і тепле повітря почне активно заходити з південного заходу», — додав гідрометеоролог.

До речі, як каже фахівець, цьогорічний квітень уже увійшов в історію:

«Минулого понеділка в Ужгороді зафіксовано -6°C — це найнижча температура для квітня за всю історію спостережень», — каже Манівчук.

Крім того, на гірських ділянках області досі діє другий рівень лавинної небезпеки. У східній частині регіону — штормове попередження через сніг та ожеледицю, яке буде актуальним до кінця доби 11 квітня.

Коментарі

Читайте також