Київські жебраки на свята заробляють до мільйона гривень

9
1

У новорічні і різдвяні дні "прибутки" столичних жебраків зростають у кілька разів.

 

Якщо у звичайні дні денна виручка тих, що просять милостиню, становить 30-50 гривень, то перед і на саме Різдво один жебрак заробляє від 100 до 300.
 
Всього по Києву прибутки від жебрацтва за день, за оцінками міліції, складають до 1 мільйона гривень. Щоправда, самі жебраки від цього отримують лише 5-10%, а деякі сидять просто за їжу та одяг.
 
Решта грошей йдуть "даху", міліції або наглядачам, які привозять і відвозять жебраків з "роботи", годують, одягають, захищають, оплачують точки.
 
Найбільше з людей з протягнутою рукою стоїть на станціях метро "Майдан Незалежності", "Вокзальна", "Лісова", біля церков.
 
Так, на Різдво тільки на Хрещатику було 37 жебраків: вагітних з простягнутими руками, бабусь із табличками "Допоможіть на ... та інвалідів без рук-ніг (До слова, чимало калік непогано бігає).
 
Пропри те, що на одній "точці" так багато людей, усі один одного знають і усі "уживаються". Однак потрапити у світ "обездолених" зовсім непросто.
 
Кожне "місце" на Майдані належить "даху", і щоб його зайняти, треба заплатити за оренду близько 500 в місяць.
 
За словами фотографа з Майдану, "жебраків" привозять і забирають групами на бусику. Кожне місце у центрі Києва закріплене за окремим жебраком.
 
"За туалетом їх збирає начальник і вивертає їм кишені. Точніше, вони самі виймають зароблене і складають йому в пакет. Новеньких додатково в бусику змушує роздягатися до трусів, і обшукує одяг", - розповів фотограф.
 
Слідкує за роботою "жебраків" Надія Василівна.
 
"Вона домовляється з міліцією, розбирається з новенькими, якщо вони займають хлібне місце", - додав фотограф.
 
Міліція швидко розганяє бабусь без "даху".
 
Біля Лаври на Різдво "жебракували" 43 людини – люди похилого віку і цигани. Тут "курирує" точки жінка середніх років Ніна. За свою роботу вона бере 20 гривень з людини.
 
"Робота в мене важка – з 5.30 ранку і до пізнього вечора стежу", - розповіла Ніна.
 
В Україні жебрацтво не є злочином, а до відповідальності притягуються тільки люди, що примушують інших займатися такою діяльністю.
 
"Довести, що хтось змушує людей працювати жебраком, практично нереально, хіба що самі "жебраки" напишуть заяву в міліцію і покажуть ту людину, яка їх експлуатує", - розповів заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю київської міліції Володимир Дмитренко

Коментарі

Е
Едмон

Ще місяць-два і всі ми будемо жебракувати під "кришею" Януковича!

Читайте також