Лапароскопічне видалення гриж стравоходу: альтернатива відкритій хірургії

73
0

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) — досить поширена проблема, яка зустрічається в 15–20% випадків. Вона характеризується регулярно повторюваним закиданням у стравохід вмісту шлунку, а іноді — й дванадцятипалої кишки.

Окрім неприємних симптомів, які погіршують якість життя пацієнта, ГЕРХ може призводити до передракового стану, відомого як стравохід Барретта.

У 90% випадків ГЕРХ пов'язана з грижами стравохідного отвору діафрагми. Вони можуть супроводжуватися характерними проявами, зокрема печією та болем у грудині, а також неспецифічними симптомами, такими як:

  • дисфагія (порушення ковтання);
  • хронічна залізодефіцитна анемія;
  • гострі масивні кровотечі та защемлення з гангреною шлунку.

Основний метод лікування гриж стравоходу — хірургічна операція. Однак попри болісні симптоми та ризик серйозних ускладнень, багато українців намагаються уникнути операції. У більшості випадків вони бояться не стільки самого хірургічного втручання, скільки необхідності подальшого тривалого і складного відновлення.

Дійсно, раніше для видалення грижі стравоходу була потрібна відкрита операція, яка передбачала доступ до операційного поля через один великий розріз. Тепер їй на зміну прийшов більш щадний лапароскопічний підхід.

У чому плюси мінімально інвазивних операцій?

Для лапароскопічного видалення грижі в черевній стінці пацієнта робиться кілька невеликих проколів. У них вводяться мініатюрні скальпелі, ножиці й затискачі, а також лапароскоп — спеціальний інструмент, оснащений відеокамерою. З його допомогою лікар може стежити за власними діями на екрані монітора комп'ютера.

Через значну травматизацію тканин відкритий підхід був пов'язаний з високою ймовірністю таких ускладнень, як масивна кровотеча, інфекція, розвиток спайок і післяопераційних гриж. Мінімально інвазивні операції дозволили уникнути цих ризиків. Крім цього, вони мають додаткові плюси, серед яких:

  • скорочення терміну госпіталізації і реабілітації;
  • відсутність помітних рубців або шрамів;
  • менш хворобливе відновлення.

Після лапароскопічної операції хворий відразу ж може вставати, на 2-й день приймати перетерту їжу, на 3-й — більшість пацієнтів виписується. Повне відновлення також проходить набагато швидше.

Мінімально інвазивна хірургія на Закарпатті

У Клініці Біляка в Ужгороді лапароскопічний підхід застосовується для проведення більшості гастроентерологічних, урологічних та гінекологічних операцій. Вони так само ефективні, як і стандартні хірургічні втручання, але при цьому краще переносяться пацієнтами та дозволяють швидко повернутися до здорового життя.

Засновник клініки Степан Томович Біляк вперше в Україні застосував мінімально інвазивний підхід для видалення жовчного міхура. Відтоді він постійно вдосконалював свої навички та зробив великий внесок у розвиток лапароскопічної хірургії в країні. Син Степана Томовича — Степан Степанович Біляк — пішов по стопах батька. Сьогодні він видатний хірург, за плечима якого сотні успішно проведених операцій, голова клініки та експерт в області лапароскопічної хірургії.

Клініка Біляка в Ужгороді: новий погляд на медичне обслуговування

Поки медреформа в Україні робить свої перші невпевнені кроки, є медичні установи, в яких рівень обслуговування вже наближений до європейського. Клініка Біляка — яскравий приклад. Тут створені всі умови для комфортного перебування пацієнтів:

  • просторі палати, оснащені всім необхідним;
  • збалансований раціон з екологічно чистих продуктів;
  • цілодобовий лікарський супровід;
  • індивідуальний медсестринський пост.

Клініка розташована в мальовничому місці. На території розміщені два православних храми —засновник клініки вважає, що поєднання фізичного відновлення та духовного розвитку сприяють швидкому одужанню.

Ще одна відмінна риса медичного центру в Ужгороді — максимальна фінансова прозорість. Пацієнту відразу ж озвучується потрібна на лікування сума. Вона вже містить всі витрати, пов'язані з медичними процедурами та перебуванням в стаціонарі. Це вигідно відрізняє клініку від більшості українських лікарень, де кожна послуга оплачується окремо і пацієнт постійно стикається з непередбаченими витратами.

Для того щоб відновлення хворих проходило швидше, тут застосовуються такі прогресивні методики, як озонотерапія і фітотерапія. Лікування озоном допомагає зменшити тривалість застосування антибіотиків та знеболювальних засобів, а також зміцнити й омолодити організм.

Якщо ви або ваша близька людина страждаєте від неприємних симптомів, викликаних грижею стравоходу, не відкладайте візит до лікаря. Лапароскопічна операція в Клініці Біляка — це можливість швидко та комфортно поліпшити здоров'я.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також