Сучасна статистика щодо стану ротової порожнини у дітей невтішна: уже в рік у більшості маленьких пацієнтів констатують проблеми із зубами, а у 80 % трирічних бешкетників знаходять карієс.
Крім того, часто в малюків настільки стоншені стінки, що пломбування не допомагає, доводиться ставити дитячі коронки. У будь-якому разі лікареві потрібно провести низку процедур. Але ж як «змусити» малюків висидіти хоч хвилинку? Сьогодні у світі успішно проводять лікування зубів під наркозом у дітей, а отримати безпечну послугу ви зможете в київській клініці Porcelain.
Що таке дитячий наркоз?
Батькам не варто одразу панікувати, ліпше докладно ознайомитися з видами наркозу, адже найчастіше використовують не повноцінну анестезію, а седацію — дитина занурюється в початкову фазу сну.
Загалом, усі обставини процедури стануть відомими після консультації. Лікар ретельно огляне дитину, визначить обсяг робіт і необхідне втручання, запропонує той наркоз, що необхідний у конкретному випадку.
Метод седації полягає у: після отримання дози препарату малеча засинає, дихаючи самостійно. Використовується визнаний у світі газ «Севоран», який не впливає на внутрішні органи, виводиться в незміненому вигляді з легень. По завершенню потрібних маніпуляцій дитину будять і вона прокидається, як після звичайного сну. Протягом усієї процедури лікар-анестезіолог контролює тиск, пульс, насичення киснем крові.
Переваги лікування у стані сну
Переваги такого методу очевидні, а це:
- відсутність болю та, як наслідок, психологічний комфорт дитини;
- якість — спеціаліст встигає ретельно обробити проблемні місця, добре бачить «поле діяльності»;
- швидкість — не витрачається час на вмовляння, тож за один сеанс можна впоратися з більшою кількістю проблем, ніж за звичайного лікування.
- Коли призначають лікування уві сні й коли воно заборонене
Як і будь-яке втручання, седація має свої показання та заборони. Її роблять:
- за наявності алергії на препарати місцевої анестезії;
- у разі вираженого блювотного рефлексу;
- для лікування багатьох зубів;
- за наявності неврологічних порушень, таких як гіперактивність тощо;
- якщо дитина має панічний страх перед стоматологічним кабінетом, лікарем.
Під наркозом забороняється лікувати в разі:
- гострих інфекційних захворювань;
- загострення алергії;
- епілептичних нападів;
- черепно-мозкової травми.