
Як це не дивно, але сьогодні, на початку третього тисячоліття, не дивлячись на всі досягненні в науці, зокрема в медицині, проблем зі здоров’ям людей не стає менше.
Причин цьому безліч – від забруднення навколишнього середовища, до неправильного харчування. Всім відомо, що чим раніше виявити проблему, тим простіше та безболісніше буде можливим її усунення. Але, на жаль, існують захворювання, з якими люди через власну сором’язливість не поспішають йти до лікаря.
Йдеться про геморой, запущену стадію якого в деяких випадках можливо буде виправити тільки за допомогою хірургічного втручання. Тож, які симптоми цього недугу, та як
Перші симптоми, які не слід ігнорувати
Перше, що варто запам’ятати всім – це те, що геморой лікується відповідно стадії захворювання, яку може визначити тільки лікар. Тому самолікування в даному випадку може не тільки не дати результатів, а і зашкодити здоров’ю. До початкових симптомів захворювання відносять неприємні відчуття в зоні анусу, легкий свербіж, утруднене випорожнення кишківник. Серед найрозповсюджених проявів хвороби – виділення крові при дефекації. При першому прояві хоча б одного з цих симптомів, необхідно звернутись до лікаря, який на основі аналізів визначиться з діагнозом та призначить необхідне лікування. Залежно від вираження тих чи інших симптомів та типу геморою – внутрішнього або зовнішнього – лікар може призначити один або декілька сучасним методів лікування та препаратів, які у сукупності мають ефективно лікувати геморой.
Профілактика та рекомендації
На ранніх стадіях захворювання разом з медикаментозним методом лікування рекомендується дещо змінити звичний спосіб життя. Так, існують спеціальні вправи, направлені на укріплення м’язів черевного преса, сідниць та сфінктера. Лікар може порекомендувати збільшити час щоденної ходьби, та зменшити користування транспортом. Також може бути змінений раціон харчування. Прийдеться зменшити й фізичні навантаження, аж до можливої зміни місця працевлаштування. Що стосується медикаментозного лікування захворювання, то лікарем можуть бути призначені препарати системної та локальної дії. Паралельно з цими методами лікування, при необхідності, лікарем можуть бути використані амбулаторні малоінвазивні методи. При відсутності ефекту від всіх цих методів призначається операція з видалення гемороїдальних вузлів. Головне пам’ятати, що кожен випадок геморою – унікальний. Тому, який саме метод лікування буде ефективним, може визначити тільки лікар.