Лісобакт® інструкція: як правильно використовувати засіб

95
0

Лісобакт® — це ефективний препарат, що використовується в стоматології та отоларингології для лікування запальних процесів у ротовій порожнині та горлі.

Він належить до групи антисептиків та антибактерійних препаратів, які прямо діють на слизову оболонку. Завдяки своєму складу, він має протимікробну, протизапальну та зміцнюючу дію на слизову оболонку.

Детальніше про лікування вам допоможе на Лісобакт® інструкція, у якій є всі показання, протипоказання та дозування.

Лізоцим і піридоксин (Вітамін В6) у разі запальних процесів у ротовій порожнині

Лізоцим та піридоксин є ключовими компонентами препарату Лісобакт®, які забезпечують його терапевтичну ефективність. Вони спільно працюють, стимулюючи регенерацію слизових оболонок і знижуючи активність запального процесу. Розглянемо детальніше вплив кожної із цих речовин.

Лізоцим — це ензим, який має виражену антибактеріальну активність. Він здатен руйнувати клітинні стінки бактерій, що призводить до їхньої смерті. Це особливо важливо в контексті запальних процесів у ротовій порожнині, де бактерії є основною причиною виникнення інфекції.

Лізоцим забезпечує не лише антимікробну дію, але і стимулює місцевий імунітет, підвищуючи здатність організму самостійно протистояти інфекції. Крім того, цей ензим сприяє загоєнню мікропошкоджень на слизових оболонках, що веде до прискорення процесу відновлення після запальних захворювань.

Піридоксин, відомий також як вітамін В6, виконує ряд важливих функцій в організмі. Він бере активну участь у білковому, жировому і вуглеводному обміні, сприяє нормалізації нервової системи, забезпечує правильний ріст і розвиток організму. Піридоксин відіграє роль захисника і відновлювача слизових оболонок. Він сприяє регенерації пошкоджених ділянок слизової, підсилює їхні захисні функції та сприяє зменшенню запалення.

Види Лісобакта® і показання, особливості використання при різних захворюваннях

Препарат Лісобакт® представлений на ринку в декількох формах, що розширює можливості його використання і дає змогу індивідуально підібрати оптимальний варіант лікування:

  • Лісобакт® таблетки. Завдяки природним для організму речовинам — лізоциму й піридоксину (Вітамін В6), які входять до складу препарату, Лісобакт® усуває запалення в горлі та ротовій порожнині, має широкий спектр дії на віруси, бактерії, гриби, підвищує місцевий імунітет, чинить захисну дію на слизову горла та рота. Цей вид Лісобакта® призначений для прийому як дорослими, так і дітьми від 3 років.
  • Лісобакт® Рино розроблений спеціально для лікування інфекційно-запальних захворювань верхніх дихальних шляхів. Цей препарат ідеально підходить для лікування фарингіту, ангіни та інших захворювань, пов’язаних із болем у горлі. Він має антимікробні, противірусні, протигрибкові та протизапальні властивості. Цей вид Лісобакта® призначений для прийому як дорослими, так і дітьми від 5 років.
  • Лісобакт® Дуо відрізняється більш універсальним спектром дії. Він ефективний не лише при захворюваннях горла, але і при стоматиті, гінгівіті, пародонтозі та інших захворюваннях ротової порожнини. Він активно бореться з бактеріями, вірусами та грибками, що спричиняють ці захворювання. Лісобакт® Дуо можна використовувати як для лікування дорослих, так і дітей від 6 років.
  • Лісобакт® Компліт спрей – це новітній препарат, який був розроблений із метою максимально ефективного лікування запальних захворювань носоглотки. Він забезпечує комплексну терапію, завдяки спеціально розробленому складу. Лідокаїн має місцеву знеболювальну дію, що дає змогу зменшити біль у горлі. Лізоцим має протизапальні та антисептичні властивості, що підсилює загальний терапевтичний ефект препарату. Препарат показаний для лікування інфекційних та запальних захворювань ротової порожнини та горла — стоматиту, гінгівіту, ангіни, фарингіту тощо. Він може використовуватися дорослими та дітьми старше 6 років.

Усі препарати мають виражену протизапальну дію, сприяють загоєнню пошкоджених тканин та зміцненню місцевого імунітету. Вибір залежить від специфіки захворювання, його локалізації, віку пацієнта та індивідуальних особливостей організму. Важливо пам’ятати, що прийом будь-якого з препаратів має здійснюватися під наглядом лікаря, який зможе врахувати всі необхідні фактори й підібрати оптимальну схему лікування.

Використання препарату Лісобакт®

Зазвичай Лісобакт® таблетки приймають:

  • Діти віком від 3 до 7 років: по 1 льодянику не частіше 3-х разів на добу.
  • Діти віком від 7 до 12 років: по 1 льодянику не частіше 4-х разів на добу.
  • Дорослі та діти віком від 12 років: по 2 льодяники 3–4 рази на добу.

Лісобакт® Рино спрей для носа приймають:

  • Дорослі та діти віком від 5 років: 1–2 розпилення в кожну ніздрю, 2–3 рази на добу.
  • Діти віком від 1 до 5 років: 1 розпилення в кожну ніздрю, 2–3 рази на добу.

Лісобакт® Дуо — 3–6 льодяників на добу.

Лісобакт® Компліт спрей — 5 вприскувань 3–4 рази на добу.

Зазвичай курс триває від 5 до 10 днів, але при потребі може бути продовжений. Під час лікування треба регулярно контролювати свій стан, якщо здоров’я не покращується або стану погіршується, негайно зверніться до лікаря.

Лісобакт® — це надійний і ефективний препарат, який допомагає при болі в горлі, ангіні, стоматиті та інших захворюваннях ротової порожнини та горла. Він може бути використаний як дорослими, так і дітьми за рекомендацією лікаря. Перед використанням препарату завжди консультуйтесь зі своїм лікарем та уважно вивчайте Лісобакт® інструкцію.
1. Robert W. Wolford; Amandeep Goyal; Shehla Yasin Belgam Syed etc. Pharyngitis. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan-.
2. Una Glamoclija, Meliha Mehic, Aziz Sukalo etc. Lysozyme in the treatment of non-infectious sore throat. Bosn J Basic Med Sci. 2020 May; 20(2): 281–282.
3. Xiaojun Mao, David L. Auer, Wolfgang Buchalla etc. Cetylpyridinium Chloride: Mechanism of Action, Antimicrobial Efficacy in Biofilms, and Potential Risks of Resistance. Antimicrob Agents Chemother. 2020 Aug; 64(8)

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також