Люди позіхають, щоб не "розплавився" мозок?

11
0

Згідно з новою теорію науковців, виявилося, що завдяки позіханню температура мозку людини швидко знижується до оптимальних величин.

 

Зазначимо, спроби пояснити природу позіхання неодноразово робилися раніше. Наприклад, висувалися версії, що цей процес відбувається через нестачу кисню в організмі людини.
 
Проте, жодна з версій, які лунали раніше не витримувала ніякої критики, розповідають американські вчені.
 
"Ми можемо відправити людину на Місяць, але ніяк не можемо зрозуміти функцію позіхання", - сказав співавтор нового дослідження Гері Хак зі Школи одонтології Мерілендського Університету в Балтиморі.
 
Дослідження показало, що позіхання змушує гайморові пазухи людини розширюватися і стискатися, подаючи повітря на мозок.
 
Саме завдяки цьому йогого температура знижується. Гайморові пазухи,які розташовані у вилицях, є найбільшими з чотирьох пар пазух в людській голові.
 
Вчені констатують, що подібно до комп'ютера, людський мозок дуже чутливий до температури і змушений підтримувати її оптимальне значення для ефективної роботи.
 
Дане припущення може пояснити і те, навіщо людям потрібні пазухи, існування яких також змушувало науковців замислюватися.
 
Свою теорію вчені перевірили на щурах, які, як і люди, можуть позіхати. У піддослідних тварин перевірили температуру мозку до і після позіхання, і з'ясувалося, що відразу після нього, температура швидко знизилася.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також